TIK ŽMONĖS Cinema: A. Valujavičiaus filmas „Irklais per Atlantą“
Žiūrėti

Papua Naujoji Gvinėja nutraukė migrantų stovyklų sutartį

Papua Naujoji Gvinėja pirmadienį žengė svarbų žingsnį uždarant salose esančias pabėgėlių stovyklas, siejamas su dažnai kritikuojama Australijos migracijos politika.
Papua Naujoji Gvinėja pirmadienį žengė svarbų žingsnį uždarant salose esančias pabėgėlių stovyklas
Papua Naujoji Gvinėja pirmadienį žengė svarbų žingsnį uždarant salose esančias pabėgėlių stovyklas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Imigracijos ir pasienio apsaugos ministerija paskelbė nutraukianti sutartį su viena Australijos remiama bendrove, valdančia stovyklas Manuso saloje.

Ministerija pavadino sutarties su saugumo ir kitas paslaugas teikusios „Paladin Holdings“ nutraukimą „kol kas svarbiausiu žingsniu užbaigiant Manuso provincijoje [migracijos] kontrolę regiono lygiu“.

Australija beveik du pastaruosius dešimtmečius uždarinėdavo į šalį valtimis vykstančius migrantus ir potencialius prieglobsčio prašytojus į Manuso, Nauru ir Kalėdų salose esančiuose atokiuose sulaikymo centruose.

Šių stovyklų veiklą smerkia Jungtinės Tautos, bet palaiko pagrindinės Australijos partijos, o jose sulaikomi žmonės jau ne kartą yra skelbę bado streikus, rengę demonstracijas ir mėginę nusižudyti.

Anot ministerijos, Manuse likę 64 migrantai bus perkelti į Port Morsbį ar į naujus namus užsienyje.

Su viena Papua Naujosios Gvinėjos kompanija bus sudaryta sutartis dėl laikino paslaugo teikimo, o dalis centrų bus pertvarkyti į švietimo įstaigas, pridūrė ministerija.

Papua Naujosios Gvinėjos gyventojai skundėsi tapę Australijos migracijos politikos dalimi, nuogąstaudami, kad dėl to jų šalis yra stigmatizuojama, netenka policijos dėmesio ir kitų labai reikalingų išteklių.

„Užbaigiant [migracijos] kontrolę regiono lygiu Manuso bendruomenė galės atkurti savo tapatybę atskirai nuo šio klausimo“, – pareiškė ministras Petrusas Thomas.

Tuo metu australų vyriausiasis auditorius tiria, kaip „Paladin“ – turėjusiai mažai patirties, nedidelį kapitalą ir palaikiusiai ryšius su vienu įtakingu Papua Naujosios Gvinėjos politiku – pavyko pasirašyti su vyriausybe daugiau nei 420 mln. Australijos dolerių (258 mln. eurų) vertės sutartį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Užsisakykite 15min naujienlaiškius