Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 12d. 14:26

Paryžiaus policininko egzekuciją nufilmavęs vyras gailisi kvailo sprendimo įrašą paviešinti

Užpuolikai
Nuotr, iš „Twitter“ / Užpuolikai

Vyras, nufilmavęs visą pasaulį apskriejusį ir pašiurpinusį įrašą, kaip broliai Kouachi po skerdynių „Charlie Hebdo“ redakcijoje į galvą nušauna policininką Ahmedą Merabetą, dabar sako, kad gailisi savo sprendimo šiuos vaizdus paskelbti internete.

Inžinierius Jordi Miras naujienų agentūrai AP pasakojo, kad filmuotą medžiagą „Facebook“ tinkle įdėjo iš baimės ir dėl kvailo reflekso, kurį per daugelį metų išugdė socialiniai tinklai.

„Aš supanikavau, – sakė jis. – Turėjau su kuo nors pasikalbėti. Buvau vienas savo bute. Paskelbiau vaizdo medžiagą „Facebook“. Tai buvo mano klaida.“

Vyras sakė, kad vaizdo medžiagą iš savo paskyros ištrynė vos po 15 minučių, tačiau jau buvo per vėlu – ji žaibiškai plito visame pasaulyje. Mažiau nei po valandos nuo vaizdo įrašo paskelbimo J.Miras savo filmuotus vaizdus pamatė televizoriaus ekrane.

42 sekundžių vaizdo įraše matyti, kaip du kaukėti ir ginkluoti vyrai – Cherifas ir Saidas Kouachi – eina sužeisto policijos pareigūno link. „Tu nori mus nužudyti“, – rėkė vienas, artėdamas prie policininko A.Merabeto. 

„Ne, viskas gerai, viršininke“, – sakė A.Merabetas, keldamas rankas į viršų. Tuomet jam į galvą vienas iš brolių paleido kulką.

Filmuota medžiaga šokiravo pasaulį, o žiniasklaida ją nuolat transliavo. Tuo pasipiktino nužudyto policininko šeima.

„Kaip drįstate paimti šią medžiagą ir ją rodyti? Aš girdėjau jo balsą. Atpažinau jį. Mačiau, kaip jis žudomas, ir kasdien girdžiu, kaip jis žudomas“, – žurnalistams sakė policininko brolis Malekas. 

Dalis žmonių tvirtina, kad šios vaizdo medžiagos paviešinimas padėjo visuomenei suvokti teroristų beširdiškumą. Paaiškėjus, kad žuvęs policininkas pats yra musulmonas, jis vadinamas didvyriu, paaukojusiu savo gyvybę ginant žodžio laisvę.

„Man tai yra tarsi karo nuotrauka“, – sakė J.Miras, kuris filmuotus vaizdus palygino su fotografo Roberto Capa prieštaringai vertinama nuotrauka, kurioje užfiksuotas mirštantis karys Ispanijos pilietinio karo metu.

„Scanpix“/AP nuotr./Užpuolikai Paryžiuje
„Scanpix“/AP nuotr./Užpuolikai Paryžiuje

J.Miras prisipažino iš pradžių net nesuvokęs, ką filmuoja. Išgirdęs šūvius jis priėjo prie lango – pamanė, kad galbūt yra plėšiamas bankas. Kai pastebėjo vyrus su automatais ir juoda apranga, manė, kad tai greitojo reagavimo pajėgos.

„Ir o siaube – tai buvo ne tai“, – pasakojo vyras.

Į šeštą dešimtmetį įkopusio J.Miro tėvai yra pabėgėliai iš fašistinės Ispanijos. Jis prisipažįsta negalintis paaiškinti, kodėl nusprendė pasidalinti kraupiu vaizdo įrašu su savo „Facebook“ draugais.

J.Miras su apgailestavimu teigė, kad jeigu galėtų atsukti laiką atgal, jis šios vaizdo medžiagos neskelbtų „Facebook“.

„Neturiu atsakymo“, – sakė jis ir pridūrė, kad tikriausiai tai paskatino blogas įprotis. „Nufotografuoju katę, ir dedu tai į „Facebook“. Tai buvo toks pats kvailas refleksas“, – samprotavo vyras.

J.Miras sakė norintis, kad žuvusio policininko šeima žinotų, jog jis labai gailisi. Jis pabrėžė, kad iš to nieko neužsidirbo – atsisakė parduoti šią medžiagą visiems besikreipusiems, o žiniasklaidos prašė užtušuoti A.Merabeto veidą. Tačiau didelė dalis žiniasklaidos vaizdus rodė be sutikimo ir neuždengusi policininko veido.

J.Miras su apgailestavimu teigė, kad jeigu galėtų atsukti laiką atgal, jis šios vaizdo medžiagos neskelbtų „Facebook“. „Facebook“ nėra jokio konfidencialumo, – sakė jis. – Tai pamoka man.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Būk sumanus

Ar žinai?

Ar žinai?
Ar žinai?

Metas rinktis

Naviguok į ateitį

Laikas iškylai

Vyrų mados savaitė

Venecijos meno bienalė

Dream 2 Drive

Parašykite atsiliepimą apie 15min