Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Paskelbus ataskaitą apie įvykius Libijoje atsistatydino JAV saugumo tarnybos vadovas

Sunaikintas JAV konsulatas Bengazyje
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Sunaikintas JAV konsulatas Bengazyje
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienį paskelbus seniai lauktą tyrimo ataskaitą dėl pražūtingo kovotojų išpuolio prieš JAV diplomatinę atstovybę Libijos mieste Bengazyje, iš pareigų pasitraukė diplomatinio saugumo vadovas, o trijų aukšto rango JAV saugumo darbuotojų įgaliojimai sustabdyti, skelbia naujienų tarnyba BBC.

Diplomatinio saugumo vadovas Ericas Boswellas atsistatydino pats, trys kiti neįvardyti pareigūnai kol kas nušalinti nuo darbo. 

Rugsėjo 11 dieną Bengazyje per konsulato ataką žuvo ambasadorius Christopheris Stevensas. 

Valstybės departamento nustatyta apsaugos sistema buvo pripažinta „itin neadekvačia“, esą ji taip pat prisidėjo prie mirčių. Tyrimo autoriai „nustatė, jog tarp darbuotojų, dirbusių Bengazyje, buvo išplitęs suvokimas, kad Specialioji misija nėra aukštas prioritetas Vašingtonui“, nurodoma dokumente.

Bengazio konsulato ir ambasados Libijos sostinėje Tripolyje pareigūnai ne kartą prašė skirti papildomų išteklių apsaugai, tačiau prašymai buvo ignoruojami, sakoma ataskaitoje. Skurdūs ištekliai ir priklausaomybė nuo ginkluotų ir prastai apmokytų vietos apsaugininkų, trikė misijos Bengazyje darbą. Valdybos ataskaitoje įvardijama skaidrumo, reagavimo stoka, lyderystė tarp vyresniųjų valstybės departamento pareigūnų. Tačiau ataskaita nenustatė jokių „pagrįstų priežasčių“, kurios leistų manyti, kad konkretūs asmenys „sąmoningai ignoravo arba nusižengė“ savo pareigoms ir joje nesiūloma prieš asmenis imtis drausminių priemonių. 

Valstybės departamento atstovė spaudai Victoria Nuland teigė, kad Atskaitomybės priežiūros tarnyba įvertino keturių pareigūnų, trijų Diplomatinio saugumo tarnybos ir vieno iš Artimųjų Rytų biuro, galias. 

„Sekretoriatas priėmė Erico Boswello sprendimą atsistatydinti. Kiti asmenys nušalinti“, – sakė V.Nuland. 

Ambasadorius Ch.Stevensas, įstrigęs degančiame konsulato pastate, mirė įkvėpęs dūmų, kuomet ginkluotiems libams šturmavus pastatą šie į jį įmetė sprogmenį. 

Kelios dienos po užpuolimo JAV ambasadorė prie Jungtinių Tautų Susan Rice teigė, kad ataka išsivystė dėl tuo metu islamo pasaulį įsiutinusio filmo „Musulmonų nekaltybė“. Tačiau vėliau žvalgybos ataskaitos parodė, kad tai buvo planuota ataka.  Dėl šios priežasties daug kritikos sulaukusi S.Rice buvo priversta atsisakyti ketinimų pakeisti JAV valstybės sekretorę Hillary Clinton, kuri planuoja atsistatydinti ateinančių metų pradžioje.

Laiške kongresui JAV valstybės sekretorė H.Clinta teigė priimanti visas 29 pateiktas rekomendacijas. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min