Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Patvirtinta: E.coli infekcijų protrūkio šaltinis – daigintos sėklos

Daigai
Algirdo Kubaičio/BFL nuotr. / Daigai
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vokietijos sveikatos apsaugos tarnybos nustatė, kad mažiausiai 30 gyvybių nusinešusio žarnyno infekcijų protrūkio pagrindinis šaltinis yra daigintos sėklos, penktadienį paskelbė nacionalinio ligų kontrolės centro vadovas.

„Tai daigai“, – Roberto Kocho instituto direktorius Reinhardas Burgeris pareiškė spaudos konferencijoje dėl hemoraginį enteritą sukeliančių bakterijų Escherichia coli (EHEC) protrūkį Vokietijos šiaurėje.

„Žmonėms, kurie valgė daigus, devynis kartus dažniau pasireikšdavo kraujingas viduriavimas arba kiti EHEC infekcijos požymiai negu jų nevalgiusiems“, – pridūrė pareigūnas, kalbėdamas apie pacientų, kurie susirgo apsilankę restoranuose, tyrimo rezultatus.

Nustačius šį faktą, vyriausybė atšaukė perspėjimą vengti valgyti šviežius pomidorus, salotas ir agurkus.

Šis perspėjimas, paskelbtas prieš daugiau nei dvi savaites, Europos daržovių augintojams atnešė šimtus milijonų eurų nuostolių, taip pat išprovokavo diplomatinius barnius tarp Europos šalių.

Vokietijos pareigūnai iš pradžių įtarė, kad užkrato šaltinis yra Ispanijoje užauginti agurkai. Tačiau atlikus išsamesnius tyrimus šis pareiškimas buvo atšauktas, o pasipiktinęs Madridas pagrasino Berlynui teismais.

Tuo tarpu Europos Sąjunga (ES) smerkė Rusiją, jog ši įvedė „neproporcingą“ draudimą importuoti bet kokias daržoves iš 27 šalių bloko.

Siekdama padėti nukentėjusiems ūkininkams, ES pažadėjo išmokėti 210 mln. eurų kompensacijų.

Šiuo metu manoma, jog EHEC infekcijų protrūkio židiniu tapo nedidelis ekologinių produktų ūkis Žemutinėje Saksonijoje, dėl kurio įtarimų kilo praeitą savaitgalį, sakė R.Burgeris.

„Tyrimai, atlikti šiame ūkyje, buvo neigiami, tačiau įrodymai byloja, jog šis ūkis yra labiausiai tikėtinas patogenų šaltinis“, – pridūrė instituto direktorius.

„Tūkstančių pomidorų, agurkų ir salotų tyrimų rezultatai buvo neigiami. Tačiau vis daugiau ženklų, siejančių užsikrėtusius žmones ir vieną ūkį, pardavinėjantį įvairias daigintas sėklas“, – vienas savo vardo pageidavęs neviešinti pareigūnas sakė naujienų agentūrai AFP.

„Šie ryšiai vis aiškesni. Tai karšti pėdsakai“, – pridūrė jis.

Žemutinės Saksonijos žemės ūkio ministras Gertas Lindemannas anksčiau šią savaitę sakė, kad ekspertai nerado pavojingos atmainos E.coli ant ekologinių daigintų sėklų, bet neatmetė prielaidos, kad minėtas ūkis galėjo tapti infekcijų protrūkio šaltiniu.

Duodamas interviu, kuris bus paskelbtas naujame savaitraščio „Focus“ numeryje, G.Lindemannas sakė, kad apie 60 pacientų valgė daigus, užaugintus Bynenbiutelio kaime esančiame nedideliame ūkyje, kuriame dirba apie 15 žmonių.

Ministras pridūrė, jog pavojingų bakterijų į maisto produktus galėjo patekti su užkrėstomis sėklomis arba dėl „prastos higienos“.

Praeitą mėnesį taip pat susirgo trys šio ūkio darbuotojai, kurie viduriavo, sakė G.Lindemannas.

Tikėtina, kad šis protrūkis prasidėjo gegužės pradžioje, o pirmieji užsikrėtimo atvejai užfiksuoti antrąją gegužės savaitę, nurodė Roberto Kocho institutas.

Institutas skelbia, kad Vokietijoje iki šiol susirgo daugiau nei 2 800 žmonių, nors kai kurie šaltiniai pateikia didesnius skaičius.

EHEC infekcija diagnozuota žmonėms iš 14 šalių, o dauguma pacientų neseniai lankėsi šiaurės Vokietijoje, kur užregistruota daugiau nei 75 proc. visų užsikrėtimo atvejų. Tarp pacientų daugumą sudaro moterys.

Kaip rodo regioninių sveikatos apsaugos tarnybų pateikiami duomenys, šis protrūkis nusinešė jau bent 30 žmonių gyvybių. Beveik visi šie žmonės mirė Vokietijoje, išskyrus vieną moterį, kuri mirė Švedijoje, grįžusi po kelionės į Vokietiją.

„Naujų užsikrėtimo atvejų mažėja“, – R.Burgeris sakė penktadienį spaudos konferencijoje. Anksčiau šią savaitę taip pat buvo pranešama, jog protrūkis veikiausiai jau slopsta.

Tačiau pareigūnas perspėjo, kad „protrūkis dar nesibaigė“, ir kad vis dar suserga kai kurie žmonės, užsikrėtę EHEC prieš kelias dienas.

Vokietija atšauks perspėjimą dėl salotų, pomidorų ir agurkų valgymo

Berlynas penktadienį planuoja atšaukti perspėjimą vartotojams nevalgyti šviežių salotų, pomidorų ir agurkų dėl pavojaus užsikrėsti potencialiai gyvybei pavojingomis bakterijomis, nurodė vienas pareigūnas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min