TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Pavojingosios moterys: „Islamo valstybės“ džihadistės, pasiryžusios bet kam

Sajida al Rishawi
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Sajida al Rishawi
Šaltinis: 15min
0
A A

„Islamo valstybės“ (IS) džihadistai pasižymi žiaurumu ir barbarišku požiūriu į moteris, kurias dažniausiai vertina kaip verges. Tačiau IS yra ir kitokių moterų – džihadisčių, kurios taip pat dalyvauja teroristinėje veikloje ir mažai kuo nusileidžia vyrams, skelbia „Al Hayat“.

Apie kai kurias iš šių moterų pastaruoju metu daug kalbama: Saja al-Dulaimi, Sajida al-Rishawi (kuriai Jordanija įvykdė mirties bausmę po to, kai IS nužudė į nelaisvę paimtą jordanietį pilotą), Ola al-Uqaili pagarsėjo savo veikla. 

Sajida al-Rishawi buvo nuteista myriop dėl teroro akto Jordanijoje, kurio metu žuvo daugiau kaip 60 žmonių. Ji buvo viena iš mirtininkių, dalyvavusių šiame teroro akte, tačiau jos sprogmuo nesuveikė ir ji buvo sulaikyta savo giminaičių namuose. 

Saja al-Dulaimi šiuo metu yra įkalinta Libano kalėjime. Ji buvo sulaikyta per Libano specialiųjų tarnybų operaciją, moteriai buvo pateikti kaltinimai finansavus teroristines organizacijas. Sulaikymo metu pas ją buvo rastos didelės pinigų sumos, skirtos IS ir kitoms teroristinėms grupuotėms, iki šiol nelaisvėje laikančioms kelis Libano kariškius ir saugumo tarnybų darbuotojus.  Ola al-Uqaili yra garsaus teroristo Abu Anas al-Shishani žmona, ji irgi buvo sulaikyta šios operacijos metu. 

Reikalavo paleisti į laisvę

Apie tai, kad sulaikytos teroristės yra tokios svarbios IS organizacijai, nebuvo aišku iki praėjusios savaitės. Netgi Sajida al-Rishawi artimieji laikė ją tik naivia teroristų apgauta moterimi. Iš pradžių ir IS nerodė, kiek ši moteris jiems svarbi. Už pagrobtus du Japonijos piliečius jie reikalavo 100 mln. dolerių, tačiau vėliau paskelbė, kad vieną jų paleistų mainais už tai, kad būtų išlaisvinta Sajida al-Rishawi. Jos paleidimas į laisvę tapo ir esmine derybų su Jordanija sąlyga dėl lakūno Moazo al-Kasasbeho išlaisvinimo. 

Moterys kelia mažiau įtarimų pasienio postuose ir oro uostuose

IS labai naudingas moterų dalyvavimas jos teroristinėje veikloje. Moterys kelia mažiau įtarimų pasienio postuose ir oro uostuose. Pagal susiklosčiusias tradicijas jos čia būna ir mažiau tikrinamos. Taip  Sajida al-Rishawi nesunkiai nugabeno sprogmenį į Jordaniją. Pasienio poste ji sakė, kad kartu su savo vyru Ali Al-Shammari atvyko į draugų vestuves. Beje, ši moteris vertinama dar ir dėl giminystės ryšių – jos brolis Tameras buvo įtakingas „al Qaeda“ organizacijos narys, jis kovojo su amerikiečiais, o taip suteikė didelę pagalbą Abu Musabui al-Zarqawi.  

Buvusi IS lyderio žmona

Saja al-Dulaimi – IS lyderio Abu Bakras al Baghdadi buvusi žmona. Kalbama kad jų santuoka truko ne ilgiau trijų mėnesių, tačiau jie turi vaiką. Santuokos nutraukimas su IS lyderiu netapo kliūtimi jai tęsti teroristinę veiklą. Ji atliko ryšininkės vaidmenį tarp IS dalinių Sirijoje ir Irake bei džihadistų, užėmusių pozicijas prie Libano-Sirijos sienos. Be to, ji kontroliavo dideles pinigų sumas, siekiančias kelis šimtus tūkstančių dolerių. 

Taigi, IS irgi egzistuoja tam tikra moterų hierarchija – kai kurių jų padėtis organizacijoje yra ypač aukšta. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Islamo valstybė

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min