Prenumeratai - 60%. Geriausias metų pasiūlymas!
Prenumeruoti

Per protestus Etiopijoje žuvo dešimtys žmonių

Etiopijoje per susirėmimus tarp policijos ir protestavusių prieš vyriausybę žmonių žuvo apie 50 žmonių, pranešė pirmadienį naujienų agentūrai AFP opozicijos ir diplomatų šaltiniai. Tuo tarpu BBC skelbia, kad žuvusiųjų skaičius gali siekti 100.
Protestas Etiopijoje
Protestas Etiopijoje / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Etiopija

Protestai prasidėjo Oromijos srityje ir išplito iki sostinės Adis Abebos. Tai retas įvykis šalyje, kurios vyriausybė laikoma labiausiai represine Afrikoje.

„Gavome pranešimų apie 48 ar 50 Oromijoje nužudytų protestuotojų, – sakė opozicinio Oromo liaudies kongreso vadovas Merera Gudina. – Aukų gali būti daugiau, nes daugybė žmonių buvo sužeista.“

Vienas diplomatų patvirtino 49 žmonių žūtį Oromijoje, Etiopijos centro vakarų rajone, bei Amharoje, šalies šiaurėje.

Oromijoje, daugiausia gyventojų (27 mln.) turinčiame Etiopijos regione, kalbama oromo kalba, kuri skiriasi nuo oficialios Etiopijoje amharų kalbos.

Smurto praėjusį savaitgalį daugiausia buvo šalies vakarų Nekemtės mieste, kur žuvo 15 žmonių, sakė diplomatas. Dar 27 žuvo Bahir Dare, kuris yra Amharos regiono sostinė.

Šeštadienį sostinės Abis Abebos pagrindinėje aikštėje buvo susirinkę apie 500 žmonių, reikalavusių laisvės, lygių teisių ir paleisti politinius kalinius. Policija ryžtingai veikdama išvaikė protestuotojus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip apsitverti kiemą, kad tvora ir vartai tarnautų patikimai
Reklama
Monotoniškas darbas: kas slepiasi už darbodulio ir kodėl jo reikėtų vengti?
Reklama
„Trefoil“ sistema – dantų atkūrimo metodas, leidžiantis sutaupyti
Reklama
„Senukų“ parduotuvėje – pirmasis gyvas „Counter Strike 2“ turnyras
Parašykite atsiliepimą apie 15min