2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Pietų Korėja pristatė planą, kaip skatins moteris gimdyti vaikus

Blogiausius pasaulyje gimstamumo rodiklius turinti Pietų Korėja pristatė planą, kaip spręsti demografinį galvosūkį. Planu bus siekiama lyčių lygybės, motyvuojant moteris derinti vaikų auginimą ir darbą. Numatoma skatinti vaiko priežiūros atostogų eiti ir vyrus.
Pietų Korėjos sostinė Seulas
Pietų Korėjos sostinė Seulas / Alfredo Pliadžio nuotr.

Jei neskaičiuosime nykštukinių valstybių, tai pasaulyje nėra kitos šalies, kuri turėtų prastesnį naujagimių, tenkančių vienai moteriai, skaičių už Pietų Korėją. Čia rodiklis vienas ir viena dešimtoji. Todėl per pastarąjį pusę amžiaus savo gyventojų skaičių pakėlusi kone dvigubai – iki 50 mln. – netrukus valstybė gali pradėti trauktis.

Feministu save vadinančio prezidento Moon Jae-ino vyriausybė pristato planą, kurio pagrindinė mintis – lyčių lygybė.

Įkvėpimo šaltinis – Danija, Švedija ir Prancūzija, kurių gimstamumo rodikliai geriausi tarp turtingų šalių, bet irgi negarantuojantys esamo gyventojų skaičiaus pusiausvyros.

Iš Prancūzijos Pietų Korėja mokysis priimti ne santuokoje gimusius vaikus. Vyriausybė žada vaisingumo gydymą skirti ir vienišoms moterims, iš gimimo liudijimų trinti pastabą, kad vaikas gimęs ne santuokoje.

Nepaisant aukštų išsilavinimo rodiklių, Pietų Korėjoje dirba 56 proc. moterų, kai minėtose Danijoje ar Švedijoje – 72 ir 75 proc.

Ištekėjusios moterys galimybių gauti darbą Pietų Korėjoje turi gerokai mažiau už netekėjusias, sako vietos įdarbinimo agentūros.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie 15min