Dabar populiaru
Publikuota: 2019 sausio 4d. 16:20

Pietų Korėja pristatė planą, kaip skatins moteris gimdyti vaikus

Pietų Korėjos sostinė Seulas
Alfredo Pliadžio nuotr. / Pietų Korėjos sostinė Seulas

Blogiausius pasaulyje gimstamumo rodiklius turinti Pietų Korėja pristatė planą, kaip spręsti demografinį galvosūkį. Planu bus siekiama lyčių lygybės, motyvuojant moteris derinti vaikų auginimą ir darbą. Numatoma skatinti vaiko priežiūros atostogų eiti ir vyrus.

Jei neskaičiuosime nykštukinių valstybių, tai pasaulyje nėra kitos šalies, kuri turėtų prastesnį naujagimių, tenkančių vienai moteriai, skaičių už Pietų Korėją. Čia rodiklis vienas ir viena dešimtoji. Todėl per pastarąjį pusę amžiaus savo gyventojų skaičių pakėlusi kone dvigubai – iki 50 mln. – netrukus valstybė gali pradėti trauktis.

Feministu save vadinančio prezidento Moon Jae-ino vyriausybė pristato planą, kurio pagrindinė mintis – lyčių lygybė.

Įkvėpimo šaltinis – Danija, Švedija ir Prancūzija, kurių gimstamumo rodikliai geriausi tarp turtingų šalių, bet irgi negarantuojantys esamo gyventojų skaičiaus pusiausvyros.

Iš Prancūzijos Pietų Korėja mokysis priimti ne santuokoje gimusius vaikus. Vyriausybė žada vaisingumo gydymą skirti ir vienišoms moterims, iš gimimo liudijimų trinti pastabą, kad vaikas gimęs ne santuokoje.

Nepaisant aukštų išsilavinimo rodiklių, Pietų Korėjoje dirba 56 proc. moterų, kai minėtose Danijoje ar Švedijoje – 72 ir 75 proc.

Ištekėjusios moterys galimybių gauti darbą Pietų Korėjoje turi gerokai mažiau už netekėjusias, sako vietos įdarbinimo agentūros.

Lrt.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

04:41
01:21
06:02

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min