Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 09 18, 14:58

„Pirmiausia reikia pasirūpinti savais“ – kaip ukrainiečiai bando pritapti Airijos kaimuose

Virš jaunimo nakvynės namų Aranmoro saloje, kuri tėra mažytis žemės lopinėlis Airijos prie šiaurės vakarų pakrantės, plevėsuoja dvi vėliavos: Airijos trispalvė ir mėlyna bei geltona Ukrainos vėliava.
Ukrainietės Aranmoro saloje Tik prenumeratoriams
Ukrainietės Aranmoro saloje / „The New York Times“/PAULO NUNES DOS SANTOS nuotr.

Pabėgėlė iš Ukrainos Jaroslava Risukhina prisimena džiaugsmingą jausmą, kuris ją apėmė pamačius virš kaimo plevėsuojančias vėliavas.

„Keltu čia atvykome vakare, buvo gražu, – prisiminė ji grožėdamasi vaizdu iš kambario, kuriame nakvynės namuose glaudžiasi jos šeima. – Čia visi visus pažįsta, visi sveikinasi, o mums tai neįprasta.“

Nuo šios vasaros vidurio ji su vaikais yra vieni iš 25 Ukrainos pabėgėlių, gyvenančių šioje atokioje saloje, kurios gyventojų skaičius iki šiol keletą dešimtmečių nuolat mažėjo.

Jie yra tarp daugybės ukrainiečių, kamuojamų netikrumo, kaip klostysis kitas jų gyvenimo etapas. Karui su Rusija įžengus į septintą mėnesį, tampa aišku, kad jų laikinas perkėlimas gali tapti ilgalaikiu.

Tačiau juos priimančios bendruomenės taip pat susiduria su sudėtingais naujakurių priėmimo ir aprūpinimo klausimais, nes jau turi savų ekonominių ir socialinių iššūkių.

© 2021 The New York Times Company

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min