Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2016 vasario 2d. 18:38

Po atvykimo į Europą dingo 10 tūkstančių nepilnamečių pabėgėlių

Migrantų ir prieglobsčio prašytojų prieglauda Vokietijoje
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Migrantų ir prieglobsčio prašytojų prieglauda Vokietijoje
„Europolo“ duomenimis, dingo net 10 tūkstančių į Europą atvykusių nepilnamečių pabėgėlių. Manoma, kad dingę jaunuoliai galėjo tapti prekybos žmonėmis aukomis, rašo dienraštis „La Stampa“.

Apie penki tūkstančiai be tėvų Europos krantus pasiekusių migrantų dingo atvykę į Italiją, o Švedijoje pasimetė dar apie tūkstantis jaunuolių. Šiuos skaičius įvardijo „Europolo“ atstovas Brianas Donaldas.

Jis pažymėjo, kad baiminasi, jog dingusiuosius nepilnamečius pagrobė nusikaltėliai, verčiantys juos užsiimti prostitucija arba norintys paversti vergais.

B.Donaldas taip pat pažymėjo, kad Vokietijoje ir Vengrijoje buvo sulaikyti prekyba žmonėmis užsiimantys nusikaltėliai, į kurių spąstus pateko nemažai į Europą atvykusių pabėgėlių.

Humanitarinės organizacijos „Save the Children“ duomenimis, 2015 m. į Senajį žemyną be palydos atvyko apie 26 tūkstančiai vaikų. Tačiau juos užregistravus priimančioje šalyje, dalis jų vėliau dingo.

Nepilnamečių pabėgėlių likimas vis dažniau tampa vienu iš problematiškiausių imigracijos krizės aspektų.

Organizacija skaičiuoja, kad 27 proc. iš daugiau negu milijono praėjusiais metais Europą pasiekusių pabėgėlių yra jaunesni negu 18 metų.

Tačiau kai kurie ekspertai ramina, kad padėtis galbūt nėra tokia dramatiška, kokią ją piešia „Europolas ir „Save the Children“. Migrantams pasiekus Europą, nemažai jų tikina esantys sirai ir nepilnamečiai, nes tokiu būdu jiems suteikiama pirmenybės teisė pabėgėlio statuso svarstymo procese.

Be to, mažuosius pabėgėlius dažnai priima giminaičiai, jau anksčiau imigravę į Europos šalis, ir tokiu būdu jie „pranyksta“ savo naujoje šeimoje.​

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Adventur 2022

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min