Dabar populiaru
Publikuota: 2016 liepos 4d. 23:38

Po kelis šimtus gyvybių nusinešusių sprogimų Irako premjeras uždraudė naudoti netikrus bombų detektorius

Haideras al Abadi
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Haideras al Abadi

Irako premjeras Haideras al Abadis buvo priblokštas sužinojęs, kad šalies saugumo pajėgos patikros punktuose naudoja netikrus bombų detektorius. Manoma, kad būtent tai ir lėmė, kad sprogimas Irako sostinėje Bagdade šį savaitgalį nusinešė 213 gyvybių, o dar mažiausiai keli šimtai buvo sužeisti, pranešė naujienų agentūra „Reuters“.

Irako premjeras taip pat įsakė pradėti tyrimą dėl korupcijos vidaus reikalų ministerijoje, kuri „aprūpino“ saugumo pareigūnus rankiniais bombų detektoriais, kurie pasirodė esą skirti golfo kamuoliukų paieškai.

Irako žiniasklaida jau prieš penkerius metus buvo sukėlusi skandalą dėl šių detektorių, pramintų „burtininko lazdelėmis“ naudojimo, tačiau politiniai sprendimai iki šiol nebuvo priimti.

Britų verslininkas James McCormickas, pardavęs šiuos netikrus detektorius Irako vyriausybei Jungtinėje Karalystėje buvo nuteistas 2013 metais kalėti dešimt metų.

Manoma, kad britų verslininkas gavo net 40 milijonų JAV dolerių pelno, o jo klientu buvo tapusi pati Jungtinių Tautų Organizacija (JTO).

Ministras pirmininkas Haideras al AbadiS apie papildomas pastangas saugumui Bagdade užtikrinti paskelbė po sprogimo, kuris nugriaudėjo praėjus savaitei nuo Irako pajėgų laimėjimo – iš „Islamo valstybės“ atkovotas Faludžos miestas.

Tačiau Bagdado gatvėse irakiečiai piktinasi vyriausybės negebėjimu užtikrinti gyventojų saugumą, net kai pagrindinėms pajėgoms pavyko nustumti IS kovotojus tolyn nuo sostinės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Talentingi vaikai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min