Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Po šaudynių Floridos oro uoste – pasiūlymas liberalizuoti ginklų nešiojimą

Floridos įstatymų leidėjas tvirtina, kad penktadienį įvykusios šaudynės Fort Loderdeilo oro uoste, kurių metų penki žmonės žuvo ir aštuoni buvo sužeisti, dar sykį parodė, kad būtina dėti pastangas naikinant zonas, kuriose negalima nešiotis ginklų, rašo usatoday.com.
Pistoletas
Pistoletas

Respublikonas Floridos senatorius Gregas Steubeas remia įstatymo projektą, pagal kurį valstijoje būtų panaikintos zonos, kuriose šiuo metu negalima su savimi turėtų ginklų. Jeigu tokiam pasiūlymui būtų pritarta, ginklų turėtojai galėtų juos nešiotis ir viešose vietose, pavyzdžiui oro uostų keleivių terminaluose.

„Mano mintys ir maldos yra su aukų šeimomis“, – penktadienio naktį sakė G.Steubeas. „Tačiau reikia prisiminti, kodėl pastaruosius trejus metus pasisakiau prieš zonas be ginklų“.

G.Steubeas priminė, kad pastaruoju metu valstiją sukrėtė šaudynės „Pulse“ naktiniame klube Orlande, Floridos valstijos universitete Talahasije, o dabar ir Fort Loderdeilo oro uoste.

„Zonos be ginklų neapsaugo nuo įstatymus laužančių nusikaltėlių, kurie žudo nekaltus žmones“, – tikino senatorius. „Šis įstatymas tik užkerta kelią įstatymus gerbiantiems klientams, turintiems leidimą ginklams, apginti save ir kitus“.

Šiuo metu leidimai ginklų turėjimui yra išduoti 1,67 mln. Floridos gyventojų. Jeigu G.Steubeo pasiūlymams būtų pritarta, ginklų leidimus turintys asmenys juos galės įsinešti į universitetų teritorijas, mokyklas bei teismus.

Tačiau tokia iniciatyva piktinasi valstijų universitetų ir policijos vadovai bei nemažai asociacijų.

Floridos valstijos universiteto prezidentas Johnas Thrasheris praėjusiais metais pažadėjo tęsti kovą prieš ginklus universitetų miesteliuose.

Tiesa, už laisvesnį ginklų nešiojimą pasisakančios studentų grupės G.Steubeo pasiūlymą palaiko.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
IKEA tvarumo ir klimato ataskaitose – išradimai iš Lietuvos
Reklama
Gyvenimiško patarimo – ne į ekspertus, o į būrėjus: sėkmės kavos tirščiuose ieško 12 proc. lietuvių
Reklama
Išskaidote investicijas? Ar žinote visas rizikas bei galimybes?
Reklama
Lietuvių sukurtas dokumentinis serialas – odė Baltijos šalių šefams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius