TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Policininkai bijo gripo

Vokietijoje Brėmeno mieste net bronzinės kiaulės su kaukėmis.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Vokietijoje Brėmeno mieste net bronzinės kiaulės su kaukėmis.
Šaltinis: „Lietuvos žinios“
0
A A

Europoje kiaulių gripas bene labiausiai gąsdina vokiečius, kur net policininkai reikalauja apsaugos priemonių. Tuo metu Europos Sąjunga išskyrė gyventojų grupes, kurios pirmos bus paskiepytos nuo šios jau visą pasaulį apėmusios užkrečiamosios ligos.

Sergančiųjų vis daugėja. Vokietijoje jau yra beveik 3500 užsikrėtusių kiaulių gripu žmonių. „Virusas – visur“, – skelbia Vokietijos žiniasklaida. Todėl net šios šalies policininkai pareikalavo geresnės apsaugos nuo gripo. Žemutinės Saksonijos policininkų profsąjunga siekia, kad nedelsiant būtų parengtas ir suderintas planas, kaip bus kovojama su šia epidemija, ir reikalauja, kad policijai būtų pasiūlyta specialių apsaugos priemonių.

Vokietijos vidaus reikalų ministerija pranešė, kad jau nupirkto didelį kiekį apsauginių kaukių, kuriomis policininkai galės naudotis, jei tik norės. Taip pat jie pirmieji bus paskiepyti.

Roberto Kocho instituto darbuotojai įdėmiai stebi kiaulių gripo plitimą Vokietijoje ir šia sunkios formos liga sergančius žmones. „Pandemija jau Vokietijoje. Didžiausią įtaką tam daro turistai ir iš atostogų grįžtantys vokiečiai, ypač tie, kurie parvyksta iš Ispanijos“, – teigiama instituto išplatintame pranešime.

Siekdami sustabdyti kiaulių gripo plitimą vokiečiai užsakė skiepus 30 proc. šalies gyventojų. Nuo spalio bus paskiepyta 50 mln. žmonių, pirmiausia tie, kuriems kyla didžiausias pavojus susirgti.

Gripo pandemija susirūpinusi ir Europos Sąjunga. Ji išskyrė tris grupes Bendrijos gyventojų, kurie pirmiausia bus paskiepyti nuo naujos gripo atmainos. Tai nėščios moterys, chroniškomis ligomis sergantys žmonės ir sveikatos apsaugos sistemos darbuotojai. Šias gyventojų grupes atrinko Briuselyje susirinkę ES šalių sveikatos apsaugos ekspertai.

Pasaulio sveikatos apsaugos duomenimis, nuo kiaulių gripo jau mirė per 1500 žmonių, nors iš tiesų šis skaičius yra gerokai didesnis. Šiuo metu vakcina nuo šios ligos kuriama 25 pasaulio laboratorijose. Bandymai jau eina į pabaigą. Tikimasi, kad rugsėjo pabaigoje arba spalio pradžioje prasidės masinė šios vakcinos gamyba. Tačiau jos nepakaks iš karto paskiepyti visiems ES gyventojams, todėl ir yra išskirtos trys prioritetinės jų grupės. Ekspertai mano, kad daugiausia sergančių kiaulių gripu žmonių Europoje bus rudens pabaigoje.

„Lietuvos žinios“
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Kiaulė Gripas
Parašykite atsiliepimą apie 15min