15min be reklamos
2018 08 27, 09:53

Popiežius atsisako komentuoti kaltinimus ignoravus informaciją apie kardinolą Th.McCarricką

Popiežius Pranciškus sekmadienį atsisakė komentuoti buvusio Vatikano pareigūno laišką, kuriame tvirtinama, kad pontifikas ignoravo amerikiečių kardinolui Theodore'ui McCarrickui mestus kaltinimus lytiniu išnaudojimu.
Popiežius Pranciškus
Popiežius Pranciškus / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Kardinolas praėjusį mėnesį buvo priverstas atsistatydinti.

„Nepasakysiu nė žodžio apie tai. Manau, viskas pasakyta komunikate“, – sakė Katalikų Bažnyčios vadovas jį lydintiems žurnalistams po apsilankymo Airijoje skrisdamas atgal į Romą.

Buvęs Vatikano pasiuntinys Vašingtone arkivyskupas Carlo Maria Vigano laiške, publikuotame JAV laikraštyje „National Catholic Register“, tvirtina, kad 2013 metais pasakė Pranciškui apie Th.McCarrickui mestus kaltinimus.

Anot C.M.Vigano, Pranciškus į šią žinią reagavo sprendimu panaikinti sankcijas, kurias Th.McCarrickui buvo skyręs jo pirmtakas popiežius Benediktas.

„Scanpix“/AP nuotr./Theodore'as McCarrickas
„Scanpix“/AP nuotr./Theodore'as McCarrickas

„Jis (Pranciškus) bent nuo 2013 metų birželio 23 dienos žinojo, kad Th.McCarrickas yra išnaudotojas maniakas“, – rašė C.M.Vigano ir pridūrė, kad „jis žinojo, jog tai buvo korumpuotas žmogus, tačiau jį dangstė iki pat pabaigos“.

„Šįryt perskaičiau komunikatą“, – sakė Pranciškus žurnalistams, turėdamas galvoje C.M.Vigano laišką.

„Įdėmiai perskaitykite komunikatą ir patys nuspręskite“, – pridūrė jis.

„Esate pakankamai kompetetingi žurnalistai išvadoms padaryti“, – tęsė pontifikas.

„Kai praeis šiek tiek laiko ir jau būsite padarę išvadas, galbūt aš pasisakysiu,“ – pridūrė popiežius.

Katalikų Bažnyčią purtantis vaikų seksualinio išnaudojimo skandalas temdė pontifiko savaitgalio vizitą Airijoje. Jo metu Pranciškus sakė „meldžiąs Dievo atleidimo“ už dvasininkų seksualinės prievartos aukų patirtą žalą.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Iliuzionistas Rokas Bernatonis priima iššūkį: degalų taupymo magija
Parašykite atsiliepimą apie 15min