Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Popiežius Benediktas XVI Venecijoje ragino italų katalikus palaikyti Viduržemio jūros pietų tautas

Popiežius Benediktas XVI Venecijoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Popiežius Benediktas XVI Venecijoje
Šaltinis: BNS
0
A A

Popiežius Benediktas XVI šeštadienį paragino Italijos katalikus parodyti „platų pritarimą didžiajam sujudimui“ Viduržemio jūros regiono pietuose ir pabrėžė migrantų iš Šiaurės Afrikos teises. „Prašau jūsų, būkite kilnūs, svetingi, rodykite solidarumą“, – sakoma popiežiaus laiške judėjimui „L'Azione Cattolica“ (Katalikų veiksmas).

Apie migrantus jis taip pasakė: „Jie neturi prarasti vilties, jų orumas neturi būti pažeistas. Jiems reikia duonos, darbo, laisvės, teisingumo, taikos. Jiems reikia neatimamų Dievo vaikų teisių pripažinimo“.

Jiems taip pat „reikia tikėjimo, ir mes galime jiems padėti, gerbdami jų religinius įsitikinimus, per laisvus ir nuoširdžius mainus“, – pažymėjo popiežius.

Šeštadienį dviem laivais iš Libijos į Italiją atvyko 842 pabėgėliai, daugiausia, iš Užsacharės regiono. Tarp jų buvo 101moteris ir 22 vaikai.

Pastaraisiais mėnesiais pabėgėlių iš Šiaurės Afrikos į Italiją atvyko dešimtys tūkstančių. Dauguma jų – iš Tuniso, jie tikisi geresnio gyvenimo Europoje.

Popiežius Benediktas XVI šeštadienį pradės dviejų dienų apaštalinį vizitą Venecijoje, per kurį jis pasveikins tikinčiuosius Šv.Morkaus aikštėje, taip pat aplankys vieną viduramžių baziliką.

27 valandas truksiantis vizitas vyks laikantis griežto saugumo. Katalikų Bažnyčios vadovas kanalų miestą aplankė pirmąjį kartą po savo pirmtako Jono Pauliaus kelionės į Veneciją 1985 metais.

Anksčiau pontifikas užsuks į Akvilėją – buvusį senovės romėnų uostamiestį, į rytus nuo Venecijos. Prieš atvykstant Šventajam Tėvui, policija uždarė Akvilėjos centrą.

Benediktas XVI šiame mieste susitiks su vyskupais viduramžiais pastatytoje bazilikoje, anksčiau dominavusioje dideliame regione.

Vėliau jis pasveikins tikinčiuosius Venecijos Šv.Morkaus aikštėje, o sekmadienį aukos mišias po atviru dangumi.
 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min