Dabar populiaru
Publikuota: 2018 kovo 12d. 15:47

Popiežius Pranciškus smerkia globalizacijos baimę ir kliūtis užsieniečiams

Popiežius Pranciškus
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Popiežius Pranciškus smerkia globalizacijos baimę ir kliūtis užsieniečiams

Popiežius Pranciškus sekmadienį pagerbė katalikų pasauliečių organizacijos, padedančios Sirijos karo pabėgėliams pasiekti Europą, savanorius ir sukritikavo užsieniečių bei neturtingųjų vadinimą priešais.

Popietę Pranciškus praleido su Šv. Egidijaus bendruomene, kuri tarpininkavo dėl taikos Afrikoje ir padėjo karo pabėgėliams saugiai pasiekti Italiją. Ši organizacija švenčia savo įkūrimo 50-metį.

Popiežius Pranciškus: „Tačiau daugeliui žmonių, ypač neturtingų, buvo pastatyta naujų sienų. Įvairovė yra dingstis priešiškumui ir konfliktui. Solidarumo ir dvasios globalizacija dar turi būti sukurta.“

„Po to, kai gimė jūsų bendruomenė, pasaulis tapo globalus“, – sakė popiežius, kreipdamasis į Šv. Egidijaus bendruomenės savanorius Trasteverės Švč. Mergelės Marijos bazilikoje, kur bendruomenė ypač šaltomis naktimis priglaudžia benamius.

„Tačiau daugeliui žmonių, ypač neturtingų, buvo pastatyta naujų sienų, – sakė Pranciškus. – Įvairovė yra dingstis priešiškumui ir konfliktui. Solidarumo ir dvasios globalizacija dar turi būti sukurta.“

10-ajame dešimtmetyje Šv. Egidijaus bendruomenė padėjo tarpininkauti sudarant taikos susitarimą, kuriuo buvo baigtos kovos Mozambike, ir skatino nacionalinį susitaikymą Centrinės Afrikos Respublikoje, Gvinėjoje, Libijoje ir Nigeryje.

Bendruomenė aktyviai sureagavo į popiežiaus raginimą padėti pabėgėliams ir organizavo lėktuvų skrydžius, kad Sirijos karo pabėgėliai per humanitarinius koridorius galėtų atvykti į Italiją.

Sirijos palestinietis, atskridęs vienu pirmųjų lėktuvų, papasakojo popiežiui apie savo šeimos kančias, patirtas Sirijoje, o vėliau ir pabėgėlių stovykloje Libane. Tik Jafaro vardu pristatomas paauglys, kuriam dabar 15 metų, pasakė, kad, pagalvojus apie Siriją, jam į galvą ateina viena mintis: taika. Tuomet jis ir pontifikas apsikabino.

Pranciškus taip pat išklausė 80-metės Giovannos La Vecchios, kuri yra metais jaunesnė už popiežių. Ji sakė, kad nenori jaustis nereikalinga visuomenėje, pagyvenusiems žmonėms skiriančioje mažai dėmesio.

G.La Vecchia savanoriauja ir lanko kalinius, taip pat padeda naujai atvykusiems pabėgėliams mokytis italų kalbos.

„Dosnumas ir atvira širdis visiems“, – savanoriams pasakė Pranciškus.

Per penkerius savo popiežiavimo metus Pranciškus ne kartą ragino paprastus piliečius ir pasaulio lyderius priimti naujus atvykėlius ir skirti dėmesio tiems, kurie jau yra atsidūrę jų bendruomenės pakraščiuose. Jo pozicija neatitinka atsirandančių politinių srovių Europoje ir Jungtinėse Valstijose.

Pranciškus sakė, kad pasaulyje per daug baimės.

„Mūsų laikais žmonės, susidurdami su didžiuliais globalizacijos mastais, patiria ir didelę baimę, – sakė jis. – Na, o baimė dažnai atsigręžia prieš užsieniečius –žmones, kurie yra kitokie, neturtingi. Tarsi jie būtų priešai.“

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:19
00:58
01:38

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min