15min be reklamos
Publikuota 2022 09 11, 18:28

Popiežius prašo tikinčiųjų lydėti malda jo „taikos piligrimystę“ į Kazachstaną

Popiežius Pranciškus sekmadienį paprašė katalikų lydėti malda jo „taikos piligrimystę“ į Kazachstaną, kur vyks religinių lyderių suvažiavimas.
Popiežius Pranciškus
Popiežius Pranciškus / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Kreipdamasis į Šv. Petro aikštėje susirinkusius tikinčiuosius, Pranciškus sakė, kad antradienį jis pradės trijų dienų trukmės vizitą šioje Centrinės Azijos šalyje, kur dalyvaus Pasaulinių ir tradicinių religijų vadovų kongrese.

„Tai bus proga susitikti su daugeliu religijų atstovų ir užmegzti dialogą kaip broliams, kuriuos skatina bendras taikos troškimas“, – kalbėjo Šventasis Tėvas.

„Prašau visų malda lydėti šią taikos piligrimystę“, – pridūrė pontifikas.

Pranciškus tikėjosi kelionės metu susitikti su Rusijos ortodoksų patriarchu Kirilu, kuris stengiasi pateisinti Rusijos invaziją į Ukrainą dvasiniais ir ideologiniais motyvais, vadindamas besitęsiantį karą „metafizine“ kova su Vakarų pasauliu.

Tačiau anksčiau vasarą Kirilas atsisakė dalyvauti tarpreliginiame forume.

2016 metais Pranciškus tapo pirmuoju popiežiumi, susitikusiu su Maskvos patriarchu. Antrojo tokio susitikimo planai anksčiau šiemet buvo atidėti dėl diplomatinių karo Ukrainoje padarinių.

Užsiminęs apie savo piligriminę kelionę, Pranciškus paragino toliau melstis už ukrainiečius, kad „Viešpats suteiktų jiems paguodos ir vilties“.

Pasak pontifiko, šiuo metu karo draskomoje šalyje lankosi už popiežišką labdaringą veiklą atsakingas lenkų vyskupas Konradas Krajewskis.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min