Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Požeminis Tripolis: tuneliai, kuriuose gali slėptis Muamaras Kadhafi, išlieka paslaptimi

Sukilėliai prie rezidencijos vartų
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Sukilėliai prie rezidencijos vartų
Šaltinis: 15min
0
A A

Tripolyje egzistuoja miestas, apie kurį paprasti gyventojai neturi jokių žinių – tai požeminiai tuneliai, kuriuos statė užsienio kompanijos ir kuriuose dabar galbūt slepiasi Muamaras Kadhafi, rašo „La Repubblica“.

Laikraščio kalbintas geologas, Libijoje dirbantis kompanijai „Wintershall“, net neabejoja, kad M.Kadhafi vis dar Tripolyje – jis čia gali slėptis milžiniškoje požeminių tunelių sistemoje.

„Jis nerimauja, kad jį gali sučiupti Libijos sukilėliai ir privers stoti prieš teismą. Manau, jis labiau linkęs pasiduoti NATO. Todėl aš ir galvoju, kad jis ne Sirte, o vis dar Tripolyje“, – sakė geologas. Beje, ši Austrijos kompanija buvo vienintelė užsienio firma, dirbanti naftos gavybos srityje, išvengusi M.Kadhafi režimo vykdyto nacionalizavimo.

„Po Tripoliu yra puikiai išvystyta tunelių ir išėjimų sistema. Ir kalba eina ne tik apie įėjimus į tunelius, rastus jo rezidencijoje. Tunelius statė Šiaurės Korėjos kompanijos, ir nė vienas Libijos pilietis nežinojo apie jų schemas“, – sakė specialistas.

Požeminiai tuneliai kelia didelį rūpestį Tripolį užėmusiems sukilėliams. Libijoje bijoma, kad gali pradėti veikti paslaptingoji „penktoji kolona“. „Jos nereikia painioti su snaiperiais, kurie vis dar yra sostinėje. „Penktoji kolona“ turi kruopščius, seniai parengtus planus“, – sako kitos naftos kompanijos atstovas. Bijoma, kad tuneliais gali pasinaudoti iš pietų atvykę M.Kadhafi palaikantys kovotojai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min