Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 07 04, 14:53

Prancūzija nebeišvarys iš Ukrainos pabėgusių užsienio studentų

Prancūzijos vyriausybė pirmadienį paskelbė, kad sustabdys iš Ukrainos dėl Rusijos invazijos pabėgusių užsienio studentų išvarymą.
Prancūzijos vėliava
Prancūzijos vėliava / 123RF.com nuotr.

Tai opus klausimas, dėl jo Europos šalys buvo kaltinamos rasistiniais dvejopais standartais.

„Paskelbėme studentams moratoriumą iki rugsėjo“, – naujienų agentūrai AFP sakė šaltinis vyriausybėje.

Tai reiškia, kad iki naujų universitetinio mokslo metų nebebus taikomi reikalavimai išvykti iš Prancūzijos teritorijos ir nebebus skelbiami nauji tokie reikalavimai, anksčiau laikraščiui „Le Monde“ sakė už ukrainiečių pabėgėlių priėmimą atsakingas aukšto rango pareigūnas Josephas Zimet.

Naujai atvykstantys žmonės turės laikytis „tų pačių kriterijų kaip studentai, prašantys vizos Prancūzijoje“, kalbant apie studijų planus ir finansinius išteklius, pridūrė jis.

Laikiną apsaugą Prancūzijoje šiuo metu turi maždaug 3,5 tūkst. iš Ukrainos pabėgusių trečiųjų šalių piliečių, įskaitant studentus.

Pagal Europos Sąjungos taisykles, dėl kurių buvo sutarta karo pradžioje, jie turi sugrįžti į savo kilmės šalis, jei jos laikomos saugiomis.

Paryžius mano, jog mažiau nei 200 studentų gali pasilikti Prancūzijoje po pakartotinių paraiškų rugsėjį.

Daugybė žmonių iš Ukrainos pradėjo bėgti Rusijai vasario 24 dieną įsiveržus į šią šalį. Šiuo metu už Ukrainos ribų vis dar yra daugiau kaip 5 mln. pabėgėlių, praėjusį mėnesį nurodė Jungtinės Tautos.

Tačiau žmonėms pradėjus bėgti iš Ukrainos, kai kurie Ukrainoje gyvenę afrikiečiai ir kitų ne Europoje esančių šalių piliečiai pranešė apie kitokį elgesį jų atžvilgiu jiems bandant patekti į ES. Teigiama, kad jie būdavo nepraleidžiami pro sienos perėjas ar siunčiami į ilgų eilių pabaigas.

Farmacijos studentas iš Kongo Jeanas-Jacques'as Kabeya AFP kovo mėnesį sakė, kad bandė išvykti iš Ukrainos, bet pasieniečiai jo nepraleido į Lenkiją.

„Jie man pasakė: „Jūs liksit čia. Jūs bėgat nuo karo. Likit čia. Kovosit drauge su mumis. Jūs neišvyksit, tik jau ne jūs, juodieji“, – teigė J.-J.Kabeya.

Afrikos Sąjunga (AS) pasmerkė „šokiruojamai rasistinį“ elgesį su išvykti bandančiais užsienio studentais, nors Ukrainos ir Lenkijos pareigūnai tvirtino, kad su visais elgiamasi vienodai.

Ukrainiečių ambasadorius Pietų Afrikoje AFP kovo mėnesį sakė, kad prieš konfliktą Ukrainoje buvo 16 tūkst. studentų afrikiečių.

J.Zimet „Le Monde“ taip pat sakė, kad prancūzų šeimos, savo namuose priglaudusios maždaug 10 tūkst. ukrainiečių pabėgėlių, kelis mėnesius gaus finansinę paramą iki 200 eurų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min