Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 10 04, 17:47 Atnaujinta 2022 10 04, 22:58

A.Šarijus paneigė išvykęs iš Ispanijos

Ispanijos teismas nutraukė prorusiško tinklaraštininko Anatolijaus Šarijaus ekstradicijos Ukrainai bylą, nes šis išvyko iš Ispanijos teritorijos nežinia kur, praneša Rusijos naujienų agentūra TASS. Kol kas nėra kitų šios naujienos patvirtinimų. Tuo tarpu pats A.Šarijus pareiškė niekur neišvykęs iš Ispanijos ir reguliariai besiregistruojantis policijoje.
Iš Ukrainos ir ukrainiečių karių besityčiojantis A.Šarijus turi Lietuvos politinį prieglobstį
Iš Ukrainos ir ukrainiečių karių besityčiojantis A.Šarijus turi Lietuvos politinį prieglobstį / „5 kanalo“ nuotr.

TASS teigimu, teismas taip pat nusprendė apie sprendimą pranešti Interpolui, Ispanijos užsienio reikalų ministerijai ir Teisingumo ministerijai. Rusijos agentūra teigia antradienį susipažinusi su teismo sprendimu.

„Iš Ukrainos valdžios institucijų buvo gautas pranešimas apie galimą ieškomo asmens buvimą Italijoje“, – pasak TASS, nurodoma dokumente. Todėl teismas nusprendė „nutraukti pradėtą procesą prieš Anatolijų Šarijų“.

Pats A.Šarijus savo žiniasklaidos kanaluose ir socialiniuose tinkluose nieko nepraneša apie galimą išvykimą iš Ispanijos.

Vėliau jis įrašė ir paskelbė vaizdo įrašą iš Ispanijos miesto Barselonos, kuriame paneigė palikęs Ispaniją.

Tinklaraštininkas teigė, kad jis tebėra mieste, nebuvo išvykęs iš Ispanijos ir nesirengia išvykti, be to, reguliariai, kas penkiolika dienų, registruojasi teisme. Koks A.Šarijaus išdavimo Ukrainai bylos likimas, kol kas neaišku.

Ukrainoje tėvynės išdavyste įtariamas prorusiškas tinklaraštininkas A.Šarijus turi teisinių problemų ne tik Ispanijoje, kur pastaraisiais metais gyveno, bet ir Lietuvoje, kuri jam beveik dešimtmetį buvo suteikusi prieglobstį.

Rugpjūtį Lietuvos Generalinė prokuratūra pradėjus tyrimą dėl jo finansinės veiklos.

Žinomas Rusijos teisininkas Markas Feiginas ne vienerius metus ragino Lietuvos institucijas atkreipti dėmesį į Vilniaus globojamo A.Šarijaus finansinę veiklą, pajamų šaltinius.

Jo vertinimu, rugpjūtį kilęs A.Šarijaus pykčio protrūkis Lietuvos atžvilgiu nebuvo vien emocinė reakcija, o nulemtas ir taktinio išskaičiavimo – politizuoti Generalinės prokuratūros pradėtą bylą ir Ispanijos teismuose vėl dėtis esant dabar jau ne vien Ukrainos, bet ir Lietuvos valdžios persekiojama auka.

Lietuvos valdžios institucijų sprendimai iki pat 2021 metų A.Šarijui buvo palankūs. Migracijos departamentas galimybę naikinti prorusiško ukrainiečio pabėgėlio statusą svarstė tik 2015 ir 2018 metais, tačiau abiem atvejais pratęsė prieglobstį.

A.Šarijus Lietuvos globos neteko tik praėjusių metų sausį, kuomet Migracijos departamentas gavo VSD išvadą apie šio veikėjo keliamą grėsmę šalies saugumui. Departamentas taip pat konstatavo, kad yra išnykusios aplinkybės, anksčiau kėlusios pavojų Ukrainos piliečiui. Be to, po kelių raginimų atlikus patikrinimą nustatyta, kad A.Šarijaus deklaruotos gyvenamosios vietos Vilniuje – Panerių, o paskui Žemaitės gatvėje – galėjo būti fiktyvios.

Generalinei prokuratūrai pradėjus tyrimą dėl A.Šarijaus finansų, pastarasis jau atvirai pripažino Lietuvoje beveik negyvenęs ir iš jos išvykęs beveik iš karto, kai tik gavo prieglobstį.

Iš Ukrainos pabėgęs žurnalistu prisistatantis A.Šarijus Ispanijos karalystėje Ukrainos prašymu gegužę buvo sulaikytas, vėliau paleistas pasižadėjus neišvykti.

Ispanijoje tinklaraštininkas laukė teismo sprendimo dėl išdavimo Ukrainai. Kyjivas Kremliaus propagandistu vadinamą veikėją kaltina tėvynės išdavyste ir rasizmu. O Ukrainos valstybinė fiskalinė tarnyba yra pradėjus tyrimą dėl galimo buvusios A.Šarijaus partijos pinigų plovimo.

A.Šarijus milijoninę rusakalbių auditoriją ir įspūdingus turtus Ispanijoje krovėsi 10 metų naudodamasis Lietuvos jam suteiktu prieglobsčiu ir leidimu gyventi Europos bendrijoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min