Dabar populiaru
Publikuota: 2013 liepos 7d. 14:59

Pranešimas San Fransiske sudužusio ir užsiliepsnojusio lėktuvo keleiviams: nusileidome sėkmingai, likite savo vietose

San Francisko oro uoste sudužo iš Seulo skridęs lėktuvas.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / San Fransisko oro uoste sudužo iš Seulo skridęs lėktuvas.

Praėjus vos kelioms akimirkoms po to, kai tarptautiniame San Fransisko oro uoste (JAV) į žemę rėžėsi ir sudužo Pietų Korėjos aviakompanijos „Asiana Airlines“ lėktuvas „Boeing 777“, jo keleiviai išgirdo standartinį pranešimą, kad nusileidimas buvo sėkmingas, o keleivių prašoma likti savo vietose, praneša „ABC News“.

Netrukus pro lėktuvo langus jau buvo galima matyti liepsnas, į vidų veržėsi dūmai.

Vienas iš lėktuvo keleivių 32 m. Lee Jang Hyungas „ABC News“ pasakojo katastrofos aplinkybes. Ekonomine klase į San Fransiską vyras skrido su žmona ir vos metukų sulaukusiu sūnumi. Jo uošviai taip pat skrido tuo pačiu laineriu, tik verslo klase.

Pietų Korėjos piliečio L.J.Hyungo šeima per katastrofą smarkiai nesusižeidė, tačiau tebėra smarkiai sukrėsta. „Kelios minutės iki nusileidimo pažvelgiau pro langą ir supratau, kad lėktuvas keistai pakrypęs“, – pasakojo vyras.

„Netrukus lėktuvo uodega rėžėsi į žemę. Lėktuvas pašoko į viršų, o tada vėl tėškėsi žemyn. Tuo metu atrodė, kad visas lėktuvas trenkėsi lygiagrečiai pakrypęs kairėn. Įtampa buvo didžiulė. Iš lentynų ant galvų pradėjo kristi lagaminai. Galiausiai lėktuvas sustojo“, – prisiminė vyras.

Liepė likti savo vietose

Iki tol, kol lėktuvas nesustojo, keleiviai negirdėjo jokių įspėjimų, o jam sustojus pasigirdo standartinis pranešimas: „Lėktuvas nusileido sėkmingai. Prašome likti savo vietose“. Šio prašymo niekas nebeklausė. L.J.Hyungas sau ir sūnui uždėjo po iššokusią deguonies kaukę ir ėmė bėgti išėjimo link.

„Čia buvau sustabdytas ir pasiųstas atgal į savo vietą skrydžio palydovo. Vos grįžęs pro dešinį lėktuvo langą pamačiau dūmus ir liepsnas. Gaisras didėjo, dūmai veržėsi į lėktuvo vidų. Darkart bėgome prie išėjimo. Tuomet jau buvo paruoštas nuleistuvas“, – sakė jis.

L.J.Hyungo uošviai matė, kad viena stiuardesė buvo sužeista po antrojo smūgio ant galvos užkritus lėktuvo mechanizmams. Žmonės stengėsi jai padėti, nors patys buvo užversti lagaminų.

Visus apklaus FTB

Išbandymai, anot vyriškio, po evakuacijos nepasibaigė. Katastrofą patyrusio lėktuvo keleiviai buvo priglausti kažkur oro uosto patalpose, tačiau ne laukiamajame.

„Jie mus įkišo į kažkokį krovinių liftą ir atsidūrėme purvinoje, dvokiančioje patalpoje. Turėjome laukti penkias valandas be maisto. Kūdikiui niekas nedavė sauskelnių. Jų atnešė tik kai garsiai pasiskundėme“, – pasakojo vyras.

Pasak jo, sužeistieji buvo skubiai nuvežti į ligonines, tačiau nenukentėję keleiviai verčiami laukti, kol juos apklaus Federalinio Tyrimų Biuro (FTB) pareigūnai. Tiesa, jie perkelti į patogesnę erdvę, pamaitinti sausainiais ir vaisiais.

Kaip jau skelbėme, Pietų Korėjos aviakompanijos „Asiana Airlines“ lėktuvas skrido iš Seulo. Lėktuvas į žemę greta oro uosto pakilimo-leidimosi tako trenkėsi šeštadienį apie 11.30 vietos (21.30 val. Lietuvos) laiku. Per katastrofą atitrūko lainerio uodega, kilo gaisras, viršutinę lėktuvo fiuzeliažo dalį sunaikino ugnis. Liepsnas numalšino atskubėję ugniagesiai. Laineriu į JAV skrido 291 keleiviai ir 16 ekipažo narių. 

Per katastrofą žuvo dvi šešiolikmetės Kinijos pilietės. Dar 182 asmenys sužeisti: aštuonių būklė kritinė, kitų sužeidimai menkesni.

Teigiama, kad lėktuvas sudužo ne dėl techninio gedimo.

 

 

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min