Dabar populiaru
Premjera
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2022 10 06, 07:47

Prie Graikijos krantų nuskendus dviem migrantų laiveliams žuvo mažiausiai 15 žmonių

Graikijos pakrančių apsaugos tarnyba ketvirtadienį pranešė paėmusi 15 žmonių iš dviejų nuskendusių migrantų laivelių palaikus ir ieškanti dar keliolikos žmonių.
Į Graikiją plaukiantys migrantai
Į Graikiją plaukiantys migrantai / „Scanpix“/AP nuotr.

15 afrikiečių kilmės moterų palaikai buvo paimti netoli Lesbo salos. Prie jos rytinių pakrančių pučiant stipriam vėjui nuskendo valtis, kurioje buvo apie 40 žmonių, valstybinei televizijai ERT sakė pakrančių apsaugos tarnybos atstovas Nikas Kokalas.

Kiek žmonių žuvo prie Kityros salos nuskendus kitam laiveliui, kol kas oficialiai nepaskelbta.

Kaip sakė N.Kokalas, po incidento prie Lesbo buvo išgelbėtos devynios moterys, bet dar 14 žmonių laikomi dingusiais.

„Moterys buvo visiškai supanikavusios“, – sakė jis.

Keliomis valandomis anksčiau pakrančių apsaugos tarnybai buvo pranešta apie nelaimės ištiktą burinę valtį prie Kityros, į pietus nuo Peloponeso pusiasalio.

Burvaltė, kuria plaukė maždaug 95 žmonės, užplaukė ant seklumos ir nuskendo.

Kai kuriems žmonėms pavyko pasiekti krantą. Per jungtinę operaciją, kurioje dalyvavo laivai ir salos ugniagesiai bei policija, surasta 80 žmonių.

Abi operacijos vyko sunkiomis sąlygomis. Kityros rajone vėjo greitis siekė 102 km per val., nurodė pakrančių apsaugos tarnyba.

Graikiją šiais metais bando pasiekti daugiau migrantų. Kontrabandininkai dažnai renkasi ilgesnius ir pavojingesnius kelius iš Libano, o ne iš Turkijos, taip bandydami išvengti patrulių Egėjo jūroje ir pasiekti Italiją.

Pakrančių apsaugos tarnyba nurodo, kad per pirmuosius aštuonis šių metų mėnesius išgelbėjo apie 1,5 tūkst. žmonių. Pernai šis skaičius nesiekė 600.

Graikija atmeta teisių gynimo grupių kaltinimus, kad daug daugiau migrantų neteisėtai išstumiami atgal į Turkiją be galimybės pateikti prašymą dėl prieglobsčio.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min