Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prie Latvijos konsulato Peterburge surengta veterano V.Kononovo palaikymo akcija

Vasilijus Kononovas
Kadras iš rt.com reportažo / Vasilijus Kononovas
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Rusijos organizacijos „Jaunoji gvardija“, kurią globoja partija „Vieningoji Rusija“, Sankt Peterburgo skyrius šeštadienį prie Latvijos konsulato surengė mitingą, kuriame išsakytas palaikymas Antrojo pasaulinio karo veteranui Vasilijui Kononovui, kurį Latvija ir Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) laiko karo nusikaltėliu.

„Mes išreiškėme savo palaikymą veteranui prie Latvijos konsulato Vasiljevo saloje. Mes ketiname iki birželio 12 dienos surinkti 200 tūkst. parašų, smerkiančių Europos teismo sprendimą“, – sakė vienas mitingo rengėjų Aleksejus Demjanovas.

Jis dar pažymėjo kad į mitingą atėjo apie dvidešimt aktyvistų, bei pabrėžė, jog niekas iš oficialių diplomatinės misijos atstovų pas mitinguojančius neišėjo. Renginys buvo suderintas su Sankt Peterburgo valdžia.

Buvęs sovietinis partizanas V.Kononovas buvo areštuotas Latvijoje 1998 metais pagal kaltinimą genocidu ir buvo areštuotas iki pat 2000 metų, kai teismas jį nuteisė pusantrų metų laisvės atėmimu. Iš karto po nuosprendžio paskelbimo ji buvo paleistas į laisvę, nes priklausomą bausmės terminą jau atliko.

Paleistas į laisvę veteranas priėmė Rusijos pilietybę.

Latvija apkaltino V.Kononovą taikių gyventojų žudymu šalies teritorijoje Antrojo pasaulinio karo metais, kai jis vadovavo partizanų būriui.

Latvijos valdžios teigimu, 1944 metais jis vadovavo devynių taikių Latvijos gyventojų sunaikinimo operacijai. V.Kononovas teigė, kad dėl jų naciai sunaikino partizanų grupę.

Siekdamas išteisinimo V.Kononovas, perėjęs visas teisines Latvijos instancijas, 2004 metais kreipėsi į EŽTT Strasbūre.

2008 metų birželio 19 dieną Strasbūro teismas nustatė, kad Latvija pažeidė konvenciją „Dėl žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių gynybos“ ir nurodė išieškoti 30 tūkst. eurų moralinės kompensacijos V.Kononovui.

Tada, 2008-ųjų spalį, Latvija pateikė apeliaciją į EŽTT Didžiuosius Rūmus.

EŽTT Didieji Rūmai 2010 metų gegužės 17 dieną patvirtino, kad Latvijos teismo nuosprendis sovietų veteranui V.Kononovui dėl karo nusikaltimų, yra teisingas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min