Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2021 11 09, 21:01

Prie sienos neleidžiami Lenkijos žurnalistai: pasaulis cituoja baltarusišką propagandą

Didžiausi pasaulio žiniasklaidos kanalai aprašo situaciją Lenkijos ir Baltarusijos pasienyje remdamiesi propagandine informacija tų žurnalistų, kurie ten patenka. Taip teigia vienas didžiausių Lenkijos naujienų portalų gazeta.pl. Anot jo, įvedus nepaprastąją padėtį prie sienos, Lenkijos žiniasklaidos atstovai neturi galimybių ten būti. Tad informacijos šaltiniu tampa Rusijos ir Baltarusijos medijos.
Palapinių miestelis Lenkijos ir Baltarusijos pasienyje
Palapinių miestelis Lenkijos ir Baltarusijos pasienyje / Tass/„Scanpix“ nuotr.

Kaip rašoma gazeta.pl straipsnyje, didžiausios pasaulio žiniasklaidos priemonės ir agentūros rašo apie eskaluojamą konfliktą Lenkijos ir Baltarusijos pasienyje. Tačiau visa informacija – tai Lenkijos tarnybų skelbiamos nuotrupos.

Tad žurnalistams tenka remtis tuo, kas ateina iš Baltarusijos, kur įvykius nušviečia, be kita ko, ir su Kremliumi siejama „Russia Today“.

Tas pats ir su nuotraukomis – pasaulinė žiniasklaida skelbia tai, ką pateikia Baltarusijos valstybinė agentūra „Belta“.

„Nepamirškime, kad dėl nepaprastosios padėties, įvestos pasienyje su Baltarusija, žiniasklaidos veikla šiame regione buvo visiškai negalima. Pagal reikalavimus, laisvai ten judėti gali asmenys ir subjektai, kurie teikia paslaugas ir vykdo ūkinę veiklą – išskyrus žurnalistus ir visuomenines organizacijas.

Dėl to nušviesti įvykius prie sienos žiniasklaida gali praktiškai naudodamasi vien oficialiais valdžios įrašais ir informacija“, – rašoma gazeta.pl straipsnyje.

Lenkijoje dar rugsėjo vidury pasirodė 30-ies šalies redakcijų ir žurnalistų organizacijų kreipimasis dėl galimybės dirbti vietose, kuriose galioja nepaprastoji padėtis. Tačiau iki šiol Lenkijos valdžia neapsisprendė dėl tokių leidimų.

Tuo tarpu transliacijas iš pasienio vykdo „Russia Today“ ir jų rodomą iškreiptą vaizdą mato visas pasaulis. Su Kremliumi siejamas žiniasklaidos kanalas teigia, kad situacija tarp Lenkijos ir Baltarusijos įtempta yra jau nuo birželio, o Lenkija kaltina Baltarusiją „hibridiniu karu“.

Baltarusija savo ruožtu tokius teiginius neigia tvirtindama, kad neturi įtakos migrantų antplūdžiui.

„Russia Today“ rašo, kad Minskui 10 tūkst. Lenkijos karių buvimas ties bendra siena yra „padidintas karinis aktyvumas“, apie kurį jie nebuvo informuoti. Baltarusijos vertinimu, tai yra „dvišalio susitarimo dėl regioninio stabilumo ir saugumo priemonių pažeidimas“. Kanalo teigimu, vaizdo įrašai, kuriuos publikuoja Lenkijos politikai, yra „abejotini“.

Taip pat ir Baltarusijos informacinė agentūra „Sputnik“, kaip ir „Russia Today“, apkaltino Lenkijos tarnybas melaginu pirmadienio įvykių nušvietimu. Savo puslapiuose jie taip pat publikavo informaciją, kad prie Lenkijos sienos išaugs tvora, kurios vertė 400 mln. dolerių, rašo gazeta.pl.

Valstybinė Rusijos ir Baltarusijos žiniasklaida kaltina Lenkiją, kuri esą nelegaliai atėmė migrantų palapines, vandenį, maistą. Be to, Europos Sąjunga neva meluoja dėl aukų Lenkijos ir Baltarusijos pasienyje.

Vietoje taip pat dirba Baltarusijos valstybinės agentūros „Belta“ žurnalistai. Būtent jų nuotraukomis naudojasi pasaulinė žiniasklaida, kadangi jos iš esmės yra vienintelės iš pasienio. Nuotraukas publikuoja agentūra AP, o iš jos ima euronews.com, „Washington Post“, „Die Welt“ ir t.t.

„Daugiau nei 2000 migrantų, tarp jų daug moterų ir vaikų, yra ties Lenkijos tvora sienos linijoje. Svetimšaliai tvirtina, kad jų galutinis tikslas yra Europos Sąjunga, kur nori gauti prieglobstį. Nevertina Baltarusijos, kaip vietos, kur norėtų likti.

Nepaisant, kad migrantai nesielgia agresyviai, Lenkijos pusė atsiuntė oro pajėgas ir naudoja jas kaip psichologinį spaudimą. Taip pat prieš saugumo ieškančius žmones panaudotos ašarinės dujos“, – agentūrą „Belta“ cituoja gazeta.pl.

Prie Baltarusijos ir Lenkijos sienos susitelkus daugybei migrantų, Seimas antradienį pritarė Vyriausybės siūlymui Lietuvos pasienyje mėnesiui įvesti nepaprastąją padėtį.

Su Baltarusija besiribojančių savivaldybių arčiausiai valstybės sienos esančiose teritorijose bus ribojamas judėjimas, užsieniečių apgyvendinimo centruose blokuojamas mobilusis ir interneto ryšys, galios keli kiti draudimai.

Plačiau skaitykite čia: Nuo vidurnakčio dalyje Lietuvos įsigalios nepaprastoji padėtis.

Lietuvos vidaus reikalų ministerija žada atsakymus į visus klausimus dėl žurnalistų darbo pasienyje pateikti artimiausiu metu.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min