Tiesiogiai
Publikuota 2022 09 24, 14:48

Prie Sirijos krantų nuskendus laiveliui žuvusių migrantų skaičius padidėjo iki 86-ių

Prie Sirijos krantų ketvirtadienį nuskendus iš kaimyninio Libano išplaukusiam migrantų laiveliui, jau buvo rasti 86 žuvusiųjų kūnai, šeštadienį pranešė Sirijos valstybinė žiniasklaida. Tai viena daugiausiai aukų pareikalavusių laivo nelaimių rytinėje Viduržemio jūros dalyje per kelerius pastaruosius metus.
Sirijos vėliava
Sirijos vėliava / 123RF.com nuotr.
Temos: 2 Migrantai Sirija

Jungtinių Tautų vyriausiojo pabėgėlių reikalų komisaro biuro vadovas Filippo Grandi tai pavadino „širdį veriančia tragedija“.

Gelbėtojai tęsia paiešką, nes keletas žmonių tebėra dingę.

„Žuvusiųjų skaičius padidėjo iki 86-ių“, – šeštadienį pranešė Sirijos uostų administracijos vadovas Sameras Kbrasli, kurį cituoja oficialioji naujienų agentūra SANA.

Anksčiau buvo skelbta, kad per šią nelaimę žuvo mažiausiai 73 žmonės.

JT duomenimis, mažiausiai 20 išgelbėtų žmonių gydomi Sirijos ligoninėse, kai kurių jų būklė yra sunki.

Libanas, kur yra per milijoną pabėgėlių iš pilietinio karo draskomos Sirijos, pastaruosius trejus metus išgyvena sunkią ekonominę krizę, kurią Pasaulio Bankas yra pavadinęs didžiausia šių laikų krize ir kuri skatina ir Libano piliečių, ir sirų bei palestiniečių pabėgėlių bandymus nelegaliai patekti į Europos Sąjungą.

JT pagalbos ir darbų agentūra Palestinos pabėgėliams Artimuosiuose Rytuose (UNRWA) Libane yra užregistravusi daugiau kaip 450 tūkst. palestiniečių.

Ketvirtadienį Viduržemio jūroje prie Sirijos Tartuso miesto nuskendusiame laivelyje, kuris išplaukė iš Tripolio, buvo maždaug 150 žmonių, daugiausia libaniečių, sirų ir palestiniečių. JT duomenimis, tarp keleivių buvo ir vaikų, ir pagyvenusių žmonių.

„Niekas nelipa į šiuos mirties laivus lengva širdimi“, – pareiškė UNRWA vadovas Philippe‘as Lazzarini. – Oriai gyventi norintys žmonės priima šiuos pavojingus sprendimus, rizikuodami savo gyvybe.“

Pasak jo, būtina padaryti daugiau siekiant „pasiūlyti geresnę ateitį ir stengtis įveikti nevilties jausmą Libane ir visame regione, taip pat ir tarp palestiniečių pabėgėlių“.

Nuo 2020 metų Libane smarkiai padaugėjo migrantų, kurie perpildytais laivais bando kirsti jūrą, siekdami patekti į Europą.

Dauguma laivų, išplaukiančių iš Libano, keliauja į Europos Sąjungai priklausantį Kiprą – už maždaug 175 km į vakarus esančią salą.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min