Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prieš „Germanwings“ lėktuvo katastrofą gydytojai buvo suabejoję Andreaso Lubitzo tinkamumu skraidyti

Andreasas Lubitzas
„Scanpix“/AP nuotr. / Andreasas Lubitzas
Šaltinis: 15min
0
A A

Pilotui Andreasui Lubitzui, kuris sąmoningai sudaužė „Germanwings“ orlaivį Prancūzijos Alpėse, grėsė apakimas, jis turėjo problemų dėl regėjimo.

Apie tai, remdamasi prancūzų tyrėju, skelbia naujienų agentūra AP. Tyrėjas iš Marselio Brice'as Robinas reporteriams teigė, kad A.Lubitzas baiminosi, jog dėl regėjimo problemų jo darbo vieta gali pakibti ant plauko.

Tyrėjų teigimu, kai kurie gydytojai suabejojo jo tinkamumu skraidyti, tačiau neinformavo apie tai darbdavių. Medikus apriboja informacijos apie paciento sveikatą slaptumą numatantys įstatymai.

B.Robinas teigė, kad kai kurie gydytojai manė, kad A.Lubitzas nėra psichologiškai stabilios būklės, ir abejojo dėl jo tinkamumo skraidyti: „Gaila, tačiau apie tai informuoti darbdavių jie negalėjo, nes informacija apie paciento sveikatą yra slapta“.

Vokietijoje gydytojai, atskleidę informaciją apie paciento sveikatos būklę, rizikuoja sėsti už grotų. Tokios informacijos atskleisti negalima net tada, kai yra įrodymų, kad pacientas ketina įvykdyti rimtą nusikaltimą ar pats save žaloti.

Neseniai skelbta, kad „Germanwings“ pilotas A.Lubitzas prieš katastrofą kreipėsi į dešimtis gydytojų. Ketvirtadienį paskelbta, kad per penkerius metus iki katastrofos jis apsilankė pas 41 gydytoją. Iš jų tris kartus jis lankėsi pas psichiatrus.

Taip pat patvirtinta, kad A.Lubitzas „be jokių abejonių sąmoningai sudaužė lėktuvą“. Pareigūnai paskelbė apie „parengtinį tardymą, po kurio bus pareikšti kaltinimai dėl „Germanwings“ katastrofos“. Kol kas nėra aišku, ką palies kaltinimai dėl masinės žmogžudystės.

„Germanwings“ lėktuvas A320, skridęs iš Barselonos į Diuseldorfą, sudužo kovo 24-ąją Prancūzijos pietryčiuose. Visi lėktuvu skridę 150 žmonių žuvo.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min