2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Protestai kelia chaosą Etiopijoje: jau žuvo 50 žmonių

Etiopijoje per susirėmus tarp policijos ir protestavusių prieš vyriausybę žmonių žuvo apie žuvo penkios dešimtys, pranešė pirmadienį naujienų agentūrai AFP opozicijos ir diplomatų šaltiniai.
Protestai Etiopijoje
Protestai Etiopijoje / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Etiopija

Protestai prasidėjo Oromijos srityje ir išplito iki sostinės Adis Abebos, – tai retas įvykis šalyje, kurios vyriausybė laikoma labiausiai represine Afrikoje.

„Gavome pranešimų apie 48 ar 50 Oromijoje nužudytų protestuotojų, – sakė opozicinio Oromo liaudies kongreso vadovas Merera Gudina. – Aukų gali būti daugiau, nes daugybė žmonių buvo sužeista“.

Vienas diplomatų patvirtino 49 žmonių žūtį Oromijoje, Etiopijos centro vakarų rajone, bei Amharoje šalies šiaurėje.

Oromijoje, daugiausia gyventojų (27 mln.) turinčiame Etiopijos regione, kalbama oromo kalba, kuri skiriasi nuo oficialios Etiopijoje amharų kalbos.

Smurto praėjusį savaitgalį daugiausia buvo šalies vakarų Nekemtės mieste, kur žuvo 15 žmonių, sakė diplomatas; dar 27 žuvo Bahir Dare, kuris yra Amharos regiono sostinė.

Šalies sostinėje Abis Abeboje šeštadienį pagrindinėje aikštėje buvo susirinkę apie 500 žmonių, reikalavusių laisvės ir pleistrai politinius kalinius. Policija ryžtingai veikdama išvaikė protestuotojus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie 15min