Dabar populiaru
Publikuota: 2015 kovo 20d. 19:28

Putino kominternas: Kremlius sukvietė į Rusiją fašistų ir fašistuojančių partijų sambūrį

Nacionalinės vienybės dienos minėjimas Rusijoje
„Scanpix“/ITAR-TASS nuotr. / Nacionalinės vienybės dienos minėjimas Rusijoje

Savaitgalį Sankt Peterburge bus surengtas „Tarptautiniu konservatyvių idėjų forumu“ pavadintas renginys, kurį organizuoja ultranacionalistinėmis pažiūromis garsėjanti „Tėvynės“ („Rodina“) partija, rašo gazeta.ru.

Šis renginys suvienys visas nacionalistinėmis, kraštutinės dešinės idėjomis besisvaiginančias Europos radikalų partijas. Tai dar vienas Kremliaus žingsnis, bandant suskaldyti Europos Sąjungos valstybių vienybę ir apginti savo interesus.

„Tėvynės“ partijos tinklalapyje skelbiama, jog šio susirinkimo tikslas – suvienyti nacionalines konservatyviai mąstančias jėgas Europoje bei spręsti Rusijos kovos su sankcijomis ir JAV spaudimu klausimą. Forumo metu bus pasirašytas ir bendrų veiksmų koordinavimo memorandumas.

Tai leis Kremliui daryt tiesioginę įtaką ES skaldyti bandančių nacionalistinių partijų veiksmams. Susitikime dalyvaus ir valdančiosios „Vieningosios Rusijos“ atstovai, o jį ves „Tėvynės“ pirmininkas Aleksejus Žuravliovas.

Neabejojama, kad šiame susitikime dalyvaus ir buvęs Rusijos ambasadorius prie NATO, skandalingais pasisakymais išgarsėjęs Dmitrijus Rogozinas.

Į šį tarptautinį forumą yra pakviesti atstovai iš graikų „Auksinės aušros“, Vokietijos nacionaldemokratų partijos, bulgarų „Atakos“, italų „Lombardijos lygos“ ir „Naujosios jėgos“, britų „Nacionalinės partijos“, ispanų „Nacionalinės demokratijos“, taip pat švedų ir danų nacionalistai.

Daugelis iš šių politinių partijų ar judėjimų net nesislėpdami vadina save nacionalsocialistinėmis jėgomis ir demonstruoja atvirą simpatiją nacių Vokietijos simbolikai ar Adolfo Hitlerio asmenybei. Štai Graikijos „Auksinės aušros“ vadovas Nikos Michaloliakos šiuo metu yra namų arešte dėl kriminalinės organizacijos kūrimo ir įvairių nusikaltimų.

Daugelis šių politinių partijų ar judėjimų nesislėpdami demonstruoja simpatiją nacių Vokietijos simbolikai ar Adolfo Hitlerio asmenybei.

Rusijos „Tėvynės“ partijos teigimu, šio susibūrimo tikslas – vienyti panašias politines jėgas ir daryti įtaką sprendimams Europoje. Ekspertai šį Kremliaus „draugų klubą“ vadina naujuoju Kominternu. Tai jau ne pirmas toks Kremliaus bandymas remti ES priešiškas politines jėgas.

Praėjusiais metais paskolą iš Kremliui pavaldaus banko gavo Prancūzijoje sparčiai populiarėjančio Marine le Pen „Nacionalinio fronto“ atstovai. Netyla kalbos ir apie Rusijos atstovų bandymus daryti įtaką Europos parlamento radikalams, remiantiems Kremliui palankius sprendimus.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min