Karštas vasaros pasiūlymas! Prenumerata visai vasarai tik - 1,49 Eur.
Išbandyti

R.T.Erdoganas: išpuolio Stambulo naktiniame klube tikslas – suskaldyti Turkiją

Naujųjų metų naktį įvykdytos džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) atakos prieš prestižinį naktinį klubą Stambule, nusinešusios 39 žmonių gyvybę, tikslas buvo supriešinti Turkijos visuomenę, trečiadienį pareiškė prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas.
Recepas Tayyipas Erdoganas
Recepas Tayyipas Erdoganas / „Scanpix“/AP nuotr.

„Tikslas buvo aiškus – suskaldyti visuomenę ir ją supriešinti“, – valstybės vadovas sakė kreipimesi į tautą iš prezidentūros, pirmąkart komentuodamas sekmadienį paryčiais įvykdytą ataką.

„Stovėsime aukštai iškėlę galvas ir išsaugosime savitvardą“, – pridūrė jis.

„Niekieno gyvenimo būdui Turkijoje nekyla sisteminė grėsmė. Neleisime, kad taip nutiktų. Per 14 metų valdžioje niekada nesuteikėme šios galimybės“, – pabrėžė R.T.Erdoganas.

Ataka Stambule buvo skaudus smūgis Turkijos sekuliariajai visuomenės daliai, o analitikai sako, kad IS akivaizdžiai siekė pasėti vidaus nesantaiką.

„Tokiomis atakomis siekiama, kad būtų vadovaujamasi ne protu, o emocijomis, – pastebėjo R.T.Erdoganas. – Net jeigu dėl to kenčiame, tai mums negali būti priežastis pasiduoti.“

R.T.Erdoganas, atėjęs į valdžią 2003 metais – iš pradžių kaip premjeras, buvo kaltinamas skatinęs Turkijoje šliaužiančią islamizaciją ir aštrinęs visuomenės susiskaldymą.

Tačiau valdantieji tvirtina, kad Turkija liks griežtai sekuliari valstybė ir kad įvykę pokyčiai tik suteikė geresnes galimybes pamaldiems musulmonams praktikuoti savo tikėjimą.

VIDEO: Naujieji metai Stambulo naktiniame klube prasidėjo žudynėmis

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius