Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Radoslawas Sikorskis apie skandalą dėl slaptų pokalbių įrašų: „Vyriausybę atakuoja nusikaltėliai“

Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis
Šaltinis: 15min
0
A A

Lenkijos užsienio reikalų ministras, viešėdamas Liuksemburge, pakomentavo skandalą, kuriame minima ir jo pavardė. Savaitraštis „Wprost“ paskelbė dar vieną pokalbių įrašą, kuriame Lenkijos diplomatijos vadovas neigiamai vertina artimus savo šalies ir JAV ryšius. Pats ministras šį skandalą vadina nusikaltėlių ataka prieš Vyriausybę.

Lenkiją purtantis pasiklausymo skandalas įsibėgėja. Pirmadienį paskelbti nauji įrašai. Viename iš jų Lenkijos užsienio reikalų ministras R.Sikorskis kalbasi su buvusiu finansų ministru Jaceku Rostowskiu.

Kaip rašo „Wprost“, užsienio reikalų ministras teigia, kad „Lenkijos ir JAV sąjunga yra nieko verta, net žalinga, nes kuria apgaulingą saugumo jausmą“. 

Pats R.Sikorskis tvn24.pl pirmadienį taip pakomentavo kilusį skandalą: „Kaip jau užsiminiau vakar, Vyriausybę atakuoja organizuota nusikaltėlių grupė. Dar nežinome, kas už to slypi, nesame tikri, bet tai tiriama ir turiu vilties, kad teisėsauga nustatys grupės narius bei jų užsakovus. Tikiu, kad jie bus identifikuoti ir nubausti.“

Ministras taip pat pridūrė, kad daugiau galės pasakyti grįžęs į Lenkiją.

Tai negriškumas

Savaitraščio „Wrpost“ paskelbtoje trumpoje to pokalbio stenogramoje asmuo, kuris veikiausiai yra R.Sikorskis, sako Jacekui Rostowskiui iš valdančiosios partijos „Pilietinė platforma“ (PO), kuris iki praėjusių metų buvo finansų ministras, jog lenkai naiviai tiki, kad ryšiai su Jungtinėmis Valstijomis stiprina jų saugumą.

Pašnekovas tiesmukai aiškina, kad tokie įsitikinimai yra nesąmonė ir kad Lenkijos sąjunga su Vašingtonu blogina ryšius su Rusija ir Vokietija.

R.Sikorskis Varšuvos poziciją Jungtinių Valstijų atžvilgiu įvardijo kaip „negriškumą“

„Visiška nesąmonė! Konfliktuosime su Vokietija, su Rusija ir manysime, kad viskas puiku, nes padarėme malonę amerikiečiams. Mulkiai. Visiški mulkiai“, – pridūrė jis.

Stenogramoje nurodoma, kad R.Sikorskis Varšuvos poziciją JAV atžvilgiu įvardijo kaip „negriškumą“.

„Problema Lenkijoje – kad mūsų labai menka savigarba ir labai prastai save vertiname“, – skundėsi diplomatijos vadovas.

„Tai sentimentalumas“, – pastebėjo J.Rostowskis. „Tai negriškumas“, – atšovė R.Sikorskis.

Lenkų šnekamojoje kalboje „negrais“ (murzyn) vadinami ne vien juodaodžiai, bet ir žmonės, atliekantis juodą darbą už kitus.

Rusijos ranka?

Praėjusią savaitę ekspertai svarstė, kad už pokalbių įrašus gali būti atsakinga Rusija, su kuria Varšuvos santykiai stipriai pablogėjo po Krymo aneksijos.

Britų žurnalistas Edwardas Lucasas „Twitter“ paskelbė, kad jį stebina tai, jog Lenkijos žiniasklaida nesidomi, kas diriguoja šiam skandalui. Jam tai atrodo panašu į Rusijos informacinio karo taktiką. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min