Dabar populiaru
Publikuota: 2017 sausio 4d. 10:31

Respublikonai išsigando D.Trumpo: nekiš nagų prie etikos priežiūros

Donaldas Trumpas
„Scanpix“/AP nuotr. / Donaldas Trumpas

Pirmadienį JAV Atstovų Rūmų respublikonai sukėlė tikrą audrą, kai pritarė pasiūlymui atimti Kongreso etikos priežiūrą iš nepriklausomos institucijos. Bet kai kritiškai – kaip visada tviteryje – sureagavo ne tik opoziciniai demokratai, bet ir išrinktasis prezidentas Donaldas Trumpas, jie atsitraukė, skelbia AP.

Apžvalgininkai Atstovų Rūmų respublikonų manevrą dabar vadina pažeminimu. Dar pirmadienį jie buvo nubalsavę atimti priežiūros funkcijas iš nepriklausomo Kongreso etikos biuro, nors tam nepritarė ir pats Rūmų pirmininkas Paulas Ryanas.

Bet antradienį „raudonieji“, kuriuos užgriuvo tiek demokratų, tiek už skaidrumą politikoje kovojančių nepriklausomų aktyvistų kritikos banga, jau skubėjo į neplanuotą pasitarimą, kol dar neprasidėjo pirmasis naujojo Kongreso posėdis. Sprendimas buvo atšauktas.

Mažai kas abejoja, kad atsitraukimą nulėmė D.Trumpo komentaras tinkle „Twitter“. Jis antradienio rytą parašė: „Kai Kongresas turi tiek daro, ar jam tikrai svarbiausia Nepriklausomo etikos biuro silpninimas? Skirkite dėmesį mokesčių reformai, sveikatos apsaugai ir kitiems svarbesniems dalykams!“

Išrinktasis prezidentas pridėjo žymę #DTS, o tai yra jo kampanijos šūkio „Nusausinkime pelkę“ akronimas.

Tiesa, D.Trumpo komanda vėliau patikslino, kad turtuoliui užkliuvo ne pati reforma, kuri esą galbūt reikalinga, o naujienos paskelbimo metas – naujasis Kongresas kaip tik šią savaitę pradeda darbą.

Kita vertus, dar prieš D.Trumpui pasisakant tviteryje, nemažai įtakingų respublikonų viešai abejojo planais kišti nagus prie Nepriklausomo etikos biuro, be to, Kongreso nariams ėmė skambinti tūkstančiai pasipiktinusių rinkėjų.

Išrinktojo prezidento pergalė prieš Atstovų rūmus respublikonus gali būti tik pirmoji ilgoje kovoje. Milijardierius D.Trumpas nėra klasikinis konservatorius, tad suremti su respublikonais ietis jam gali tekti dar ne kartą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min