Iki -60% prenumeratai. Paskutinės akcijos dienos!
Išbandyti

Respublikonai išsigando D.Trumpo: nekiš nagų prie etikos priežiūros

Pirmadienį JAV Atstovų Rūmų respublikonai sukėlė tikrą audrą, kai pritarė pasiūlymui atimti Kongreso etikos priežiūrą iš nepriklausomos institucijos. Bet kai kritiškai – kaip visada tviteryje – sureagavo ne tik opoziciniai demokratai, bet ir išrinktasis prezidentas Donaldas Trumpas, jie atsitraukė, skelbia AP.
Donaldas Trumpas
Donaldas Trumpas / „Scanpix“/AP nuotr.

Apžvalgininkai Atstovų Rūmų respublikonų manevrą dabar vadina pažeminimu. Dar pirmadienį jie buvo nubalsavę atimti priežiūros funkcijas iš nepriklausomo Kongreso etikos biuro, nors tam nepritarė ir pats Rūmų pirmininkas Paulas Ryanas.

Bet antradienį „raudonieji“, kuriuos užgriuvo tiek demokratų, tiek už skaidrumą politikoje kovojančių nepriklausomų aktyvistų kritikos banga, jau skubėjo į neplanuotą pasitarimą, kol dar neprasidėjo pirmasis naujojo Kongreso posėdis. Sprendimas buvo atšauktas.

Mažai kas abejoja, kad atsitraukimą nulėmė D.Trumpo komentaras tinkle „Twitter“. Jis antradienio rytą parašė: „Kai Kongresas turi tiek daro, ar jam tikrai svarbiausia Nepriklausomo etikos biuro silpninimas? Skirkite dėmesį mokesčių reformai, sveikatos apsaugai ir kitiems svarbesniems dalykams!“

Išrinktasis prezidentas pridėjo žymę #DTS, o tai yra jo kampanijos šūkio „Nusausinkime pelkę“ akronimas.

Tiesa, D.Trumpo komanda vėliau patikslino, kad turtuoliui užkliuvo ne pati reforma, kuri esą galbūt reikalinga, o naujienos paskelbimo metas – naujasis Kongresas kaip tik šią savaitę pradeda darbą.

Kita vertus, dar prieš D.Trumpui pasisakant tviteryje, nemažai įtakingų respublikonų viešai abejojo planais kišti nagus prie Nepriklausomo etikos biuro, be to, Kongreso nariams ėmė skambinti tūkstančiai pasipiktinusių rinkėjų.

Išrinktojo prezidento pergalė prieš Atstovų rūmus respublikonus gali būti tik pirmoji ilgoje kovoje. Milijardierius D.Trumpas nėra klasikinis konservatorius, tad suremti su respublikonais ietis jam gali tekti dar ne kartą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Playtime 2024“ – jau rugsėjį Kauną sudrebins didžiausias Lietuvoje kompiuterinių žaidimų festivalis
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Užsisakykite 15min naujienlaiškius