Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Revoliucinių nuotaikų Rusijoje nėra, bet Vladimiras Putinas vis tiek bijo Maidano

„Antimaidano“ dalyviai Maskvoje
„Scanpix“/„RIA Novosti“ nuotr. / „Antimaidano“ dalyviai Maskvoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Maskvoje šeštadienį tūkstančiai žygiavo „Antimaidano“ eitynėse, pasiekusiose patį Kremlių. Čia buvo ir kazokų, ir baikerių iš klubo „Naktiniai vilkai“, ir Afganistano karo veteranų, ir jaunimo iš Čečėnijos, ir suvarytų valstybinių įstaigų darbuotojų bei tų, kuriems tiesiog už dalyvavimą sumokėta. Revoliucinėmis nuotaikomis Rusijoje net nekvepia, tad kam Vladimirui Putinui tokie žygiai, klausia „Gazeta Wyborcza“ apžvalgininkas Waclawas Radziwinowiczius.

„Nenoriu pasakyti, kad eitynėse nebuvo nuoširdžiai savo prezidentą remiančių žmonių, įtikėjusių grėsme iš Ukrainos, kuri, kaip kartoja televizija, beldžiasi į Rusijos vartus. Tų, kurie „prieš revoliuciją“ ir spontaniškai atėjo į Revoliucijos aikštę, buvo labai daug. Ir nieko keisto, Kremliaus propagandistai jau daugiau nei metus maitina rusus gąsdinimais apie „ukrainietiškus fašistus“, kryžiuojančius berniukus Slovjanske, ar melagystėmis apie chirurgą Kijeve, kuris vos spėjo prapjauti pacientą, kai „benderovcai“ jį išvijo iš operacinės, nes nepraėjo atrankos“, – rašo apžvalgininkas.

Žmonėms, nuolat girdintiems tokias melagystes, nesunku patikėti tuo, kas buvo kalbama iš „Antimaidano“ scenos, kur trečiarūšė aktorė vis šūkavo, kad „eurokomisarai“ kursto gaisrus, kuriuos „patys ir gesins“.

„Šis žygis buvo net ne antiukrainietiškas, o antieuropietiškas. „Eurokomisarai“ privalėtų pasižiūrėti įrašą iš Revoliucijos aikštės, tai padėtų jiems suprasti, kad Maskvoje visi įsitikinę, jog kovoja ne su ukrainiečiais, o su Europa ir JAV. Ir tai mes esame jų priešai Ukrainos fronte“, – pastebi W.Radziwinowiczius.

Bet vis dėlto – kam Kremliui tokie antimaidaniški renginiai Maskvos centre? Juk visos apklausos rodo, kad šalyje nėra nė kvapo revoliucinių nuotaikų. Politinių protestų parama yra mažiausia šiuolaikinės Rusijos istorijoje.

Kitą sekmadienį Maskvos pakraštyje savo antiputinišką maršą rengs demokratinė Rusijos opozicija. Kad ir kiek žmonių susirinks, tai tikrai nebus joks Maskvos Maidanas, V.Putinui to bijoti nereikia.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Eitynės Kijeve
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Eitynės Kijeve

Tačiau Rusijoje viena po kitos užsidarinėjamos didžiulės gamyklos ir įmonės, dėl ko daugybė žmonių netenka darbo. Štai dėl šių dalykų gali kilti masinių neramumų, nes žmonės bijo netekti darbo ir pajamų šaltinio.

V.Putino šito labai bijo. Turbūt todėl Kremlius, nors Maidano Rusijoje ir nėra, kelia antimaidaniškas isterijas, kad vėliau galėtų jėga malšinti bet kokius protestus, neva keliamus „Rusijos išorės ir vidaus priešų“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min