Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Riaušėmis virtusiame Lenkijos nepriklausomybės minėjime Varšuvoje paminėtas ir Vilnius

Nepriklausomybės diena Varšuvoje, riaušės
„Scanpix“ nuotr. / Nepriklausomybės dienos Varšuvoje minėjimas
Šaltinis: 15min
0
A A

Nepriklausomybės maršo Varšuvoje metu nuskambėjo ir Vilniaus vardas. Į riaušes peraugusiame Nepriklausomybės dienos minėjime vienas iš renginyje kalbėjusių nacionalistiškai nusiteikusių politikų, cituodamas lenkų poetą Janą Lechoną, pareiškė, kad „lenkų karių žingsnius dar išgirs Lvovas ir Vilnius“, rašo Tvn24.pl.

Baigiamajame Nepriklausomybės maršo, vykusio Varšuvos gatvėse, renginyje buvęs Lenkijos Seimo narys Arturas Zawisza pareiškė, kad būtent šio žygio dalyviai yra tikrieji šalies nepriklausomybės riteriai, o prezidento organizuoti renginiai buvę netikri. Savo kalboje, politikas prisiminė ir Vilnių.

Sveikindamas susirinkusiuosius Nacionalinių ginkluotųjų pajėgų veteranų vardu, A.Zawisza dėkojo atvykusiems į renginį. Esą jie čia susirinko iš visos šalies, „nuo Ščecino iki Vroclavo, net iš Vilniaus ir Lvovo“.

Taip pat jis pacitavo XX amžiaus pirmosios pusės lenkų poetą J.Lechoną, kuris yra pasakęs, kad „dar išgirs Lvovas ir Vilnius lenkų karių žingsnius“.

A.Zawisza tvirtino esąs tikras, kad tokių žmonių, kurie susirinko į Nepriklausomybės maršą, dėka galima kovoti su Lenkijos priešais iki paskutinio jų atodūsio. Jo kalbą galite pamatyti čia.

Sekmadienį surengtas Nepriklausomybės maršas virto riaušėmis, jų metu sulaikyta per 170 asmenų, 22 policininkai buvo sužaloti, nukentėjo ir Lenkijos televizijos operatorius.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min