Dabar populiaru
Publikuota: 2011 spalio 15d. 18:26 , atnaujinta: 2011 spalio 15d. 22:50

Romoje per antikapitalistinius protestus liepsnojo automobiliai ir buvo niokojamos parduotuvės

Protestuotojai Romos gatvėse
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Protestuotojai Romos gatvėse

Romoje šeštadienį vykstant demonstracijoms prieš kapitalizmą, protestuotojai degino automobilius ir išdaužė kelių parduotuvių vitrinas, pranešė įvykių liudininkai.

Pasak jų, šiuos smurto išpuolius vykdė gobtuvais veidus prisidengę demonstrantai, siejami su radikaliu „Juodųjų blokų“ judėjimu, kurio kovotojai ir anksčiau siautėdavo per demonstracijas. Apie nukentėjusius žmones kol kas nepranešama. Agresyviai nusiteikę jaunuoliai puolė ir pareigūnų bei žurnalistų automobilius.

Televizijos reportažuose buvo matomas vienas iš liepsnojančių automobilių, virš kurio kilo tiršti juodi dūmai.

Kaip praneša televizija RAI, per demonstraciją įsiplieskė bent du gaisrai; kai kurie demonstrantai įbėgo į vieną viešbutį, ieškodami saugios vietos.

„Associated Press“ skelbia, kad Romoje į gatves išėjo apie 100 tūkstančių protestuotojų. Pranešama, kad protestuotojai nėra nusiteikę vieningai – riaušes pradėję jaunuoliai sukėlė kai kurių kitų žmonių pyktį, šie ėmė į siautėjančius demonstrantus mėtyti butelius.

Atnaujinta 19.43 val. Italijos policija panaudojo ašarines dujas demonstrantų vaikymui Romoje. Kai kurie protestuotojai bandė šturmuoti Gynybos ministeriją. Šimtai žmonių buvo suimti.

Įsisiautėję protestuotojai į pareigūnus mėtė butelius ir akmenis. Jie taip pat leido petardas į bankus ir bankomatus.

Atnaujinta 22.02 val. Romoje, baiminantis galimų didesnių neramumų, nurodyta uždaryti visus muziejus.

Panašu, kad Italijos sostinėje protestai buvo patys brutaliausi. Kituose Europos miestuose demonstracijos vyko palyginus taikiai.

Briuselyje į protesto akciją susirinko 6,5 tūkst. žmonių. Kulminacija tapo Briuselio biržos apmėtymas batais. Pagrindinis šūkis buvo „Mūsų 99 proc.“, kuris reiškia, kad 1 proc. finansininkų nuostolius turi padengti 99 proc. žmonių.

Dubline protestavo apie 400 žmonių. Jie rinkosi prie Finansų ministerijos ir viešbučio, kur dažniausiai posėdžiauja Europos Sąjungos, Tarptautinio valiutos fondo, Europos Centrinio Banko delegacijos.

Paryžiuje prie savivaldybės pastato susirinkę žmonės buvo nusiteikę taikiai – jie dainavo dainas, sakė kalbas.

Varšuvos centru pražygiavo apie 1000 žmonių, kurie skandavo „Išgydysime kapitalizmą“, „Valdžia liaudžiai“ ir pnš.

Atnaujinta 22.50 val. „Agence France-Presse“ praneša, kad Romoje per susirėmimus buvo sužeista mažiausiai 70 žmonių. Trys jų paguldyti į ligonines sunkios būklės.

Protesto akcijų koordinatoriai sako, jog demonstracijos vyksta 951 mieste 82 šalyse – Europoje, Šiaurės ir Lotynų Amerikoje, Azijoje bei Afrikoje.

Tuo tarpu Lietuvoje ši akcija didesnio susidomėjimo nesulaukė.

VIDEO: Protesters in Rome burn cars, break windows

Temos: 2 Roma Volstritas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grąžinti verta

Kuriu ir apsaugau

Sveikata

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min