15min be reklamos
2022 12 07, 17:01

RSF smerkia televizijos „TV Rain“ licencijos panaikinimą Latvijoje

„Nesuvokiamas ir neraminantis“ sprendimas panaikinti tremtyje veikiančio nepriklausomo Rusijos televizijos kanalo „TV Rain“ („Dožd“, „Lietus“) licenciją Latvijoje yra nevertas Europos šalies, ginančios spaudos laisvę, pareiškė tarptautinė žiniasklaidos teisių grupė „Žurnalistai be sienų“ (RSF).
„Dožd“ vadovė Natalija Sindejeva
„Dožd“ vadovė Natalija Sindejeva / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Ši Rusijos nepriklausomos žiniasklaidos priemonės cenzūra kenkia pastangoms kovoti su Kremliaus propaganda, o tai yra vienas iš Latvijos vyriausybės tikslų“, – sakė RSF Rytų Europos ir Vidurinės Azijos skyriaus vadovė Jeanne Cavelier.

„Jei šis sprendimas buvo susijęs su Valstybės saugumo tarnybos susirūpinimu dėl „grėsmių nacionaliniam saugumui ir viešajai tvarkai“, kaip teigiama žiniasklaidos prievaizdo oficialiame pareiškime, prievaizdas privalo tiksliai paaiškinti priežastis“, – pabrėžė ji.

Latvijos nacionalinės elektroninės žiniasklaidos taryba (NEPLP) antradienį nusprendė atšaukti „TV Rain“ transliavimo licenciją.

NEPLP vadovas Ivaras Abolinis naujienų agentūrai LETA sakė, kad sprendimas priimtas dėl grėsmės nacionaliniam saugumui ir viešajai tvarkai.

Sprendimas priimtas įvertinus pastaruoju metu televizijos padarytus pažeidimus: tai, kad laidose nebuvo vertimo į latvių kalbą, Krymas žemėlapyje buvo pavaizduotas kaip Rusijos teritorijos dalis, o vienas televizijos laidos vedėjas Rusijos armiją pavadino „mūsų kariuomene“ ir galimai išreiškė jai paramą, nors pats kanalas tai neigia.

NEPLP taip pat vertino Latvijos valstybės saugumo tarnybos ataskaitą apie šią televiziją, bet I.Abolinis nesakė, kas joje rašoma.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min