Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rūgštimi nuplikytos iranietės sąlyga skriaudikui: 2 mln. eurų ir išsaugosi savo akis

Ameneh Bahrami laiko nuotrauką, kurioje ji užfiksuota prieš užpuolimą, kai jos veidas ir akys buvo apipiltos rūgštimi.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Ameneh Bahrami laiko nuotrauką, kurioje ji užfiksuota prieš užpuolimą, kai jos veidas ir akys buvo apipiltos rūgštimi.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Iranietė, kurią įsimylėjęs vyras apipylė jos veidą rūgštimi šiai atsisakius už jo tekėti, įvardijo savo kainą: ji atsisakys keršto ir neatims vyro regėjimo, jei šis sumokės 2 mln. eurų (6,9 mln. Lt).

Kaip jau buvo skelbta, Irano teismas praėjusią savaitę leido Ameneh Bahrami atkeršyti savo skriaudikui tokiu būdu, kaip šis pasielgė su ja – atimti vyro regėjimą apipilant akis rūgštimi. Tiesa, sprendimo vykdymas buvo atidėtas.

Dabar skelbiama, jog 32 metų moteris nusprendė pasiūlyti kompromisą, rašo Dailymail.co.uk.

„Aš pranešiau, kad noriu dviejų milijonų eurų, kad užsitikrinčiau kokybišką gyvenimą ir ateitį. Šie pinigai nebus skirti gydymui, – sakė A.Bahrami. – Tik tokiu atveju aš atsisakysiu teisėto atpildo Majidui. Nors man buvo pasakyta, tikiuosi tai yra tiesa, kad bausmė bus įvykdyta ateinančią savaitę.“

Nepaisant to, kokį žiaurų nusikaltimą teko iškęsti A.Bahrami, apakinimas rūgštimi yra žiauri ir nežmoniška bausmė, kuri gali būti prilyginama kankinimui, – teigė H.H.Sahraoui.Majidas Movahedi prieš dvejus metus buvo pripažintas kaltu dėl to, kad 2004 metais apipylė rūgštimi universiteto bendramokslės veidą po to, kai ši kelis kartus atmetė jo maldavimą susituokti. Teismas priteisė moteriai pinigų sumą, atitinkančią 74,6 tūkst. Lt, ir nusiuntė M.Movahedi į kalėjimą, tačiau 19 operacijų iškentusiai ir regėjimą praradusiai A.Bahrami to nepakako.

Praėjusią savaitę Irano teismas patenkino jos prašymą leisti atkeršyti skriaudikui taip, kaip šis pasielgė su ja. Teismo sprendime nurodoma, kad A.Bahrami galės įpilti po 20 lašų rūgšties į abi užpuoliko akis. Pastarajam bus suleista nuskausminamųjų.

Tokį sprendimą teismas priėmė remdamasis Islamiškosios teisės nuostata „akis už akį, dantis už dantį“, kuri galioja kūno sužalojimo atvejais.

Teismas buvo numatęs, jog atkeršyti A.Bahrami galės dar šeštadienį, bet netrukus bausmės vykdymas buvo atidėtas nenurodant jokios priežasties.

Šiuo metu A.Bahrami gyvena Ispanijoje, tačiau specialiai dėl teismo posėdžio atvyko į Irano sostinę. Ji viliasi sudalyvauti bausmės vykdyme, o jei reikės – ir ją įvykdyti.

Žmogaus teisių gynimo organizacija „Amnesty International“ prašo teismo atšaukti bausmę, kurią ji prilygina žmogaus kankinimui.

„Nepaisant to, kokį žiaurų nusikaltimą teko iškęsti A.Bahrami, apakinimas rūgštimi yra žiauri ir nežmoniška bausmė, kuri gali būti prilyginama kankinimui“, – teigė organizacijos atstovas Artimuosiuose Rytuose Hassibas Hadj Sahraoui.

Komentarai
Temos Rūgštis, Iranas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min