Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rumunijoje – didžiausi protestai nuo komunizmo žlugimo: šimtai tūkstančių išėjo į gatves

Protestas Rumunijoje
Nuotr. iš „Twitter“ / Protestas Rumunijoje
Šaltinis: 15min
10
A A

Trečiadienio vakarą protestuojantys rumunai užtvindė Bukarešto gatves. Sostinės centre daugiau kaip šimtas tūkstančių žmonių protestavo prieš vyriausybės priimtą nepaprastąjį įsaką, numatantį švelnesnes bausmes už korupciją ir kai kuriems politikams leisiantį išvengti baudžiamosios atsakomybės.

Visoje šalyje žmonės taip pat ėjo į gatves, reikšdami pasipiktinimą valdžios sprendimu. Vietos žiniasklaida skelbia, kad šalyje vyksta didžiausi protestai nuo komunizmo žlugimo: vien sostinėje protestavo apie 140 tūkst., o iš viso apie 50-yje miestų visoje šalyje – apie 300 tūkst. žmonių.

Protestuotojai skandavo „vagys“, ragino trumpiau nei mėnesį dirbančią socialdemokratų vyriausybę atsistatydinti.

Futbolo sirgaliai sukėlė neramumus

Masiniai protestai Bukarešte neapsiėjo be neramumų. Jie kilo, kai proteste pasirodė Rumunijos futbolo sirgalių, nešinų pirotechnikos gaminiais.

Ultros padegė laikraščių kioską, atsakydami pareigūnai panaudojo ašarines dujas, chuliganai į policininkus laidė akmenis. Du policininkai ir trys protestuotojai išvežti į ligoninę. Sulaikyta apie 100 žmonių.

Policija vėliau paskelbė, kad pas chuliganus buvo rasta paruoštų Molotovo kokteilių – butelių su degamuoju skysčiu.

Pareigūnams įsakius palikti aikštę prie vyriausybės rūmų, minia palaipsniui ėmė sklaidytis. Artėjant vidurnakčiui liko apie 2 tūkst. protestuotojų.

Įsiutino valdžios sprendimas

Gyventojų pykčio sulaukusiame įsake nurodoma, bus dekriminalizuoti pareigūnų nusižengimai, jei jų padaryta finansinė žala yra mažesnė nei 200 000 lėjų (beveik 45 000 eurų).

Žmonės į gatves išėjo iškart po to, kai buvo pranešta apie priimtą nepaprastąjį dekretą, kuris leistų daugeliui politikų išvengti baudžiamosios atsakomybės. Pavyzdžiui – socialdemokratų lyderiui Liviu Dragnea. Antradienį vyko jo teismas už įgaliojimų viršijimą.

Teisingumo ministras Florinas Iordache pritarė šioms priemonėms, kurios, aplenkdamos parlamentą, įsigalios beveik automatiškai, nes dar reikia, kad „įstatymas būtų suderintas su konstitucinio teismo nutartimis“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min