Karštas vasaros pasiūlymas! Prenumerata visai vasarai tik - 1,49 Eur.
Išbandyti

Rumunijoje suformuota 26 narių koalicinė vyriausybė

Rumunijos ekonomistei, kandidatei į premjerus Sevil Shhaideh, kuri būtų buvusi pirmoji moteris ir musulmonė šios Europos Sąjungos narės vyriausybės vadovo poste, pasiūlytos vicepremjerės pareigos.
Sorinas Grindeanu (viduryje)
Sorinas Grindeanu (viduryje) / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Gruodžio 11 dienos rinkimus laimėjusios Socialdemokratų partijos (PSD) pirmininkas Liviu Dragnea antradienį pareiškė, kad S.Shhaideh, pirmoji partijos pasiūlyta kandidatė į premjerus, dirbs premjero pavaduotoja ir regioninės plėtros ministre.

Rumunijos prezidentas Klausas Iohannisas anksčiau atmetė PSD pasiūlytą politikos naujokės S.Shhaideh kandidatūrą į vyriausybės vadovo postą. Nors tokio savo sprendimo priežasties prezidentas nenurodė, tam įtakos galėjo turėti faktas, kad S.Shhaideh sutuoktinis yra kilęs iš Sirijos ir viešai palaiko prezidento Basharo al Assado režimą.

Naujuoju šalies premjeru K.Iohannisas paskyrė socialdemokratą Soriną Grindeanu. Trečiadienį parlamentas turėtų patvirtinti jo vadovaujamą 26 narių koalicinę vyriausybę, kurioje dirbs keturiais ministrais daugiau nei buvusioje.

„Mes turime valdymo programą ji mus ragina pademonstruoti atsakingumą, kuklumą ir pagarbą rumunams“, – sakė paskirtasis premjeras.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius