Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vokiečiai sunerimę: rusai šalyje masiškai prašo prieglobsčio

Vokietijoje jau ne kartą vyko protestai, reikalaujantys geresnių teisių pabėgėliams.
AFP/Scanpix nuotr. / Vokietijoje jau ne kartą vyko protestai, reikalaujantys geresnių teisių pabėgėliams.
Šaltinis: 15min
0
A A

Prieglobsčio prašytojų skaičius Vokietijoje pirmąjį šių metų pusmetį drastiškai išaugo. Per pusę metų prašymus pateikė apie 43 tūkstančiai žmonių – dvigubai daugiau nei pernai, kai sulaukta 20 tūkstančių paraiškų. Dauguma prieglobsčio prašytojų – rusai, skelbia „Spiegel“.

Kaip pirmadienį pranešė Vokietijos vidaus reikalų ministerija, pagrindiniai pabėgėlio statuso prašytojai yra atvykę iš Rusijos. Tokių pareiškėjų yra net 10 tūkstančių. Pastebima, kad jų skaičius itin išaugo. Pernai tuo pačiu metu prieglobsčio prašėsi 3 202 rusai. Manoma, kad viena priežasčių yra akivaizdžiai nestabili padėtis krizės apimtoje Čečėnijoje.

Antroje vietoje – karo niokojama Sirija, paraiškų sulaukta iš 4 517 asmenų. Dar 3 448 prieglobsčio prašytojai kilę iš Afganistano. Ketvirtoje vietoje – serbai ( 2 700).

Vokietijos vidaus reikalų ministras Hansas Peteris Friedrichas susirūpinęs tokiais duomenimis.

„Pernai dauguma prieglobsčio prašytojų Europos Sąjungoje vyko būtent į Vokietiją, – sakė jis, – Šiemet pirmą pusmetį pastebime padvigubėjusį prašymų skaičių“.

Anot politiko, net ir ekonomiškai stipriai šaliai tai labai rimtas iššūkis. Paskutinį kartą daugiau prieglobsčio prašymų nei šiemet buvo sulaukta tik 1999 metais.

Pabrėžiama, kad daug paraiškų birželį buvo atmesta. Iš 5 667 prašymų 2 399 buvo atmesti – tai apie 42,3 proc., kiti bus nagrinėjami toliau.

843 žmonės pagal Ženevos konvenciją buvo pripažinti pabėgėliais, tačiau tik 35 pareiškėjams buvo suteiktas prieglobstis.

Dėl išaugusio prieglobsčio prašytojų skaičiaus vokiečiams pristigo būstų juos apgyvendinti. Valdžios institucijos jaučia spaudimą pasirūpinti naujais būstais. Berlyne tokius asmenis ketinama apgyvendinti mokykloje, kurią ketinama paversti prieglauda. Kaimynai tokia žinia itin nepatenkinti, daugelis jų nenori prieglaudos prie pat savo namų.

Pats prezidentas Joachimas Gauckas paragino elgtis solidariai ir apsilankė mišiose.

„Yra dalykų, kurie dauginasi, kai mes jais dalijamės – tai meilė ir užuojauta“, – sakė jis žmonėms.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min