Dabar populiaru
Tiesiogiai
Publikuota 2022 07 06, 18:09

Rusija įveda bausmes už raginimus veikti prieš saugumą, bendradarbiavimą su užsieniečiais

Rusijos parlamentas trečiadienį sugriežtino įstatymus dėl valstybės išdavimo bei šnipinėjimo ir įvedė ilgas įkalinimo bausmes už raginimus veikti prieš nacionalinį saugumą, be to, numatė baudžiamąją atsakomybę už „slaptą“ bendradarbiavimą su užsieniečiais.
Rusijos Dūma
Rusijos Dūma / 123RF.com nuotr.

„Šie pakeitimai yra adekvatus ir savalaikis atsakas į iššūkius, su kuriais šiuo metu susiduria mūsų šalis“, – sakė įtakingas įstatymų leidėjas Vasilijus Piskariovas žemųjų parlamento rūmų paskelbtame pareiškime.

Už viešus raginimus veikti prieš Rusijos saugumą nuo šiol bus skiriamos įkalinimo iki septynerių metų bausmės.

Už „slaptą“ bendradarbiavimą su užsieniečiu ar tarptautine organizacija ir pagalbą jiems veikti prieš Rusijos interesus bus skiriamos įkalinimo iki aštuonerių metų bausmės.

Šie sprendimai primena sovietinius laikus, kai rusų kontaktai su užsieniečiais buvo akylai stebimi.

Priemonės priimtos 133-ią Rusijos karinės intervencijos Ukrainoje dieną.

Rusijos visuomenė patiria istorinį susidorojimą su kitaminčiais, suintensyvėjusį prezidentui Vladimirui Putinui vasario 24 dieną pradėjus invaziją į Ukrainą.

Teisų gynėjai nuogąstauja, kad naujuoju įstatymu bus naudojamasi slopinant paskutines kitokių nuomonių apraiškas.

Informacijos, kuri gali būti panaudota prieš Rusijos armiją, rinkimas, saugojimas ir perdavimas priešui bus laikomas šnipinėjimo forma ir baudžiamas įkalinimu nuo 10 iki 20 metų.

V.Putino sprendimas pasiųsti savo kariuomenę į Ukrainą nulėmė dar didesnį žodžio laisvės ir žiniasklaidos varžymą Rusijoje ir užsienio bei nepriklausomų rusų žurnalistų išvykimą.

Karinės intervencijos Ukrainoje kritikavimas Rusijoje iš esmės buvo uždraustas, kaip ir žodžių „karas“ bei „invazija“ vartojimas.

Kovo mėnesį Rusija įvedė įkalinimo iki 15 metų bausmes už „neteisingos“ informacijos skleidimą siekiant „diskredituoti“ jos kariuomenę.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min