Karštas vasaros pasiūlymas! Prenumerata visai vasarai tik - 1,49 Eur.
Išbandyti

Rusija kreipsis į arbitražo teismą dėl Ukrainos

Rusijos finansų ministerija penktadienį paskelbė, kad vadovaudamasi prezidento Vladimiro Putino įsaku pateiks ieškinį arbitražo teismui dėl 3 mlrd. JAV dolerių skolos, kurios Ukraina negrąžino Maskvai.
Maskvos kremlius
Maskvos kremlius / „Scanpix“/„RIA Novosti“ nuotr.
Temos: 2 Ukraina Rusija

Kijevas yra „nemokumo būsenoje“ įsipareigojimų Maskvai atžvilgiu, todėl bus pradėtas teismo procesas, nurodė ministerija.

„Rusijos finansų ministerija pradėjo procedūras, kurios reikalingos siekiant nedelsiant iškelti bylą Ukrainai“, – sakoma pranešime, kuriame taip pat nurodoma, kad tą ieškinį nagrinės Britanijos teismas.

Ukraina praeitą mėnesį paskelbė negrąžinsianti Maskvai skolų, nors V.Putinas pažadėjo paduoti Kijevą į teismą, jeigu grąžintina suma nebus pervesta iki 2015 metų pabaigos.

Rusija 2013 metais paskolino 3 mlrd. JAV dolerių tuomečio Kremliaus palaikomo Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus vyriausybei, kuri buvo greitai nuversta per proeuropietiškus protestus.

Ukrainos institucijos teigia, kad tai buvo ne vienos valstybės paskola kitai, o veikiau lėšų pervedimas per finansų rinkas, kuris yra priklausomas nuo susitarimų su kitais kreditoriais sąlygų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius