Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2017 01 04, 12:21

Rusija reikalauja, kad Marine Le Pen grąžintų milijoninę skolą

Prancūzijos radikalių dešiniųjų lyderė Marine Le Pen nuolat liaupsina Rusiją ir tikina, kad tapusi prezidente pripažintų Krymą Maskvai, o pusiasalio aneksiją vadina teisėtu žingsniu. Tad ką dabar sugalvojo Kremlius? Skelbiama, kad Rusija reikalauja, jog M.Le Pen vadovaujamas „Nacionalinis frontas“ (NF) grąžintų iš rusų banko paimtą paskolą.
Marine Le Pen
Marine Le Pen / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Kaip rašo Newsru.com, teisinėmis priemonėmis pinigus iš M.Le Pen partijos susigrąžinti siekia Rusijos valstybinė indėlių draudimo agentūra.

Nors NF 9 mln. eurų skolinosi iš „Pirmojo čekų-rusų banko“, šis jau nebeegzistuoja, tad skolų išieškojimo teisė turėtų pereiti valstybei.

Tiesa, kol kas tokia teisė priklauso trečiajai pusei. Tačiau Rusijos indėlių draudimo agentūra siekia per teismą susigrąžinti tokią teisę, o tuomet – atgauti pinigus iš M.Le Pen partijos.

„Pirmasis čekų-rusų bankas“ 9 mln. eurų NF paskolino dar 2014 metų lapkritį. Tada Prancūzijos partijos iždininkas Wallerand'as de Saint Justas teigė, kad visi iki vieno šalyje veikiantys bankai atsisako suteikti paskolą NF, todėl ir ieškota finansavimo šaltinių užsienyje.

Visgi NF iškart sulaukė kaltinimų priklausomybe nuo Rusijos. Nors juos M.Le Pen atkakliai neigia, ji lyg tyčia reguliariai vyksta į Maskvą ir ragina atšaukti sankcijas Kremliui.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Marine Le Pen
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Marine Le Pen

Priimti dotacijas iš užsienio Prancūzijos politinėms partijoms draudžiama, tačiau skolintis galima. Ir dabar NF vėl ieško pinigų. W.de Saint Justas nė neslepia, kad „visur ieškoma“ apie 20 mln. eurų, kurių reikia šių metų prezidento ir parlamento rinkimams.

„Mes žiūrime visur. Mes veikiama diskretiškai“, – AP teigė NF iždininkas, jis pridūrė, kad pinigų įmanoma gauti iš institucijų Rusijoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose ir JAV.

Savo ruožtu Prancūzijos leidinys „Le Canard Enchaine“ neseniai paviešino vieno respublikonų lyderių JAV Atstovų Rūmuose Mike'o Turnerio laišką Nacionalinės žvalgybos direktoriui Jamesui Clapperiui.

Laiške deputatas pažymėjo, kad NF atstovai „viešai pripažino“ praėjusių metų vasarį paprašę 30 mln. dolerių paskolos iš Rusijos. Šiomis lėšomis būtų finansuojama M.Le Pen prezidento rinkimų kampanija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min