Dabar populiaru
Publikuota: 2018 rugpjūčio 20d. 17:20

Rusija: Vakarai trukdo teikti paramą Sirijai ir grįžti migrantams

Rusijos diplomatijos vadovas Sergejus Lavrovas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Sergejus Lavrovas: Vakarai trukdo teikti paramą Sirijai ir grįžti migrantams

Rusija pirmadienį užsipuolė Vakarų valstybes, kad jos esą blokuoja Jungtinių Tautų paramą Sirijos atstatymui ir mėgina užkirsti kelią migrantų grįžimui.

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas po pasitarimo su savo kolega iš Libano Gibranu Bassiliu pareiškė, kad atsisakydamos prisidėti prie atstatymo darbų jau ilgiau kaip septynerius metus karo draskomoje Sirijoje Jungtinės Valstijos atgraso sirus nuo grįžimo namo.

Maskva yra pagrindinė Sirijos prezidento Basharo al Assado sąjungininkė, padėjusi jo pajėgoms atkovoti didžiąją dalį savo šalies teritorijos. Dabar Maskva ragina sukilėlius remiančius Vakarus skirti lėšų šalies atstatymui. Rusijos teigimu, tai pažabotų į Vakarų Europą plūstančių migrantų srautą.

Kalbėdamas po derybų Libane S.Lavrovas griežtai kritikavo Vašingtono ir jo sąjungininkus Vakaruose sprendimą skirti paramą Sirijai priklausomai nuo pažangos politinio sprendimo paieškose.

Jis taip pat apkaltino Vakarus spaudžiant Jungtines Tautas nepalaikyti atstatymo iniciatyvų Sirijoje.

Anot S.Lavrovo, Maskva domisi, kodėl JT Švietimo, mokslo ir kultūros organizacija (UNESCO) vilkina sprendimus dėl visame pasaulyje garsių archeologinių objektų Sirijos mieste Palmyroje atkūrimo. Ministras pabrėžė, kad JT Sekretoriato politinis departamentas nedviprasmiškai uždraudė bet kokiu būdu dalyvauti atstatymo darbuose Sirijoje, kol laukiama konflikto politinio sprendinio.

S.Lavrovas pridūrė, kad jis pasmerkė tokį žingsnį, kalbėdamas telefonu su JT generaliniu sekretoriumi Antonio Guterresu.

S.Lavrovas: „Nepriimtina, kad grupė šalių manipuliuoja tarptautinių organizacijų – kurios turi būti nešališkos ir nepriklausomos – sekretoriatus.“

„Nepriimtina, kad grupė šalių manipuliuoja tarptautinių organizacijų – kurios turi būti nešališkos ir nepriklausomos – sekretoriatus“, – pareiškė Rusijos diplomatijos vadovas.

„JT buvo sukurtos remiantis... visų šalių lygybe. Primygtinai raginu mūsų partnerius Vakaruose sugrįžti prie šio principo ir pasistengti slapta neišnaudoti tarptautinių organizacijų“, – pridūrė ministras.

Jis taip pat sukritikavo JT pabėgėlių reikalų agentūros (UNHCR) vadovo Filippo Grandi pradėjusią savaitę padarytą pareiškimą, kad dar per anksti kalbėti apie daugiau kaip 5 mln. pabėgėlių sirų masinę repatriaciją. S.Lavrovas nurodė, kad UNHCR neturėtų būti „grupės Vakarų valstybių filialas“.

Rusijos URM vadovas taip pat teigė, kad teroristų tinklo „al Qaeda“ kovotojai, veikiantys netoli pietryčių Sirijoje esančio Tanfo, kur dislokuoti JAV kariniai patarėjai, surengė išpuolių, kurių tikslas – neleisti pabėgėliams sugrįžti iš kaimyninės Jordanijos.

Pasak G.Bassilio, daugiau kaip 1 mln. pabėgėlių priėmęs Libanas visiškai palaiko Rusijos siekius padėti sirams grįžti namo.

„Libanas palaiko greitą ir saugų pabėgėlių sirų grįžimą, nesusijusį su jokiu politiniu sprendimu“, – sakė ministras.

„Padėtis Sirijos pakito, ir daugelis rajonų dabar yra saugūs – taigi, pabėgėliams nėra jokio pagrindo pasilikti (Libane)", – pridūrė jis.

G.Bassilis pažadėjo bendradarbiauti su Damasku ir remti Rusijos iniciatyvas dėl pabėgėlių grąžinimo į Siriją.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

02:40
06:21
02:48:11

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min