Dabar populiaru
Publikuota: 2017 rugsėjo 20d. 09:56

Rusijos delegacija boikotavo D.Grybauskaitės kalbą JT Generalinėje Asamblėjoje

Dalia Grybauskaitė JT Generalinėje Asamblėjoje
„Scanpix“/AP nuotr. / Dalia Grybauskaitė JT Generalinėje Asamblėjoje

Rusijos delegacija Jungtinių Tautų (JT) Generalinėje Asamblėjoje demonstratyviai išėjo iš salės prieš Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės pasisakymą iš tribūnos, praneša TASS. D.Grybauskaitė, anksčiau pavadinusi Rusiją teroristine valstybe, kalbėjo apie Kremliaus neapykantą Vakarams.

Turbūt nenuostabu, kad valstybinė Rusijos naujienų agentūra TASS parašė, kad D.Grybauskaitė Niujorke „tęsė savo nepagrįstas žodines atakas“ prieš Maskvą.

Suprask, būtent todėl prieš pat Lietuvos prezidentės kalbą Rusijos atstovai JT Generalinėje Asamblėjoje – šalies atstovo JT pirmasis pavaduotojas Piotras Iljičevas ir Rusijos Valstybės Dūmos užsienio reikalų komiteto pirmininkas Leonidas Sluckis – paliko salę.

D.Grybauskaitė savo kalboje teigė, kad Rusijos vadovybė niekaip nesugeba pažaboti savo neapykantos Vakarams.

Niujorke viešinti šalies vadovė teigė, kad vienas iš to įrodymų yra Rusijoje ir Baltarusijoje vykstančios pratybos „Zapad 2017“.

„Zapad“ yra tik vienas iš požymių, jog Kremlius niekaip nesugeba pažaboti savo neapykantos Vakarams“, – antradienį JT Generalinėje Asamblėjoje sakė prezidentė.

Pasak D.Grybauskaitės, šiomis pratybomis Kremlius moko „savo kariuomenę pulti Vakarus“. Lietuva ir kitos Vidurio ir Rytų Europos valstybės ne kartą reiškė nerimą dėl „Zapad 2017“ scenarijaus ir masto.

„Scanpix“/AP nuotr./Dalia Grybauskaitė
„Scanpix“/AP nuotr./Dalia Grybauskaitė

Nors daugiausia dėmesio šių metų JT Generalinėje Asamblėjoje skiriama Šiaurės Korėjai, Iranui ir rohinjų musulmonų situacijai Mianmare, Lietuvos vadovė paragino pasaulio lyderius atsigręžti ir į Rytų Europą, kur Rusija taiko „šantažo, patyčių ir agresijos metodus“.

„Nepaisant to, kad Rusijos, kaip nuolatinės Saugumo Tarybos narės, ypatinga pareiga yra ginti taiką visame pasaulyje, ji užpuolė Gruziją, neteisėtai aneksavo Krymą ir tiesiogiai dalyvauja kare Rytų Ukrainoje, taip pažeisdama Jungtinių Tautų Chartiją“, – kalbėjo D.Grybauskaitė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min