Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusijos dezertyrų istorija: pabėgo, nes nenori kariauti Ukrainoje – dabar juos medžioja

Karinis transportas ir kariai be skiriamųjų ženklų netoli Ukraino sienos
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Karinis transportas ir kariai be skiriamųjų ženklų netoli Ukraino sienos - dažnas reiškinys
Šaltinis: 15min
0
A A

Rusijos žurnalistų atliktas tyrimas parodo, kaip į Rytų Ukrainą keliauja tariami savanoriai iš Rusijos ginkluotųjų pajėgų.

Portalas gazeta.ru publikuoja žurnalistinį tyrimą apie motorizuotos pėstininkų brigados karius, kurie, užuot paklusę nurodymams „savanoriškai“ keliauti į Ukrainą, dezertyravo.

Anatolijus Kudrinas
Anatolijus Kudrinas

Iš Rostovo srityje esančio Maikopo poligono pabėgo kelios dešimtys Rusijos karių. Tarp jų – 25-erių eilinis Anatolijus Kudrinas. Jam ir kitiems, nenorėjusiems tapti „savanoriais“ Ukrainos separatistų gretose, iškeltos baudžiamosios bylos. A.Kudrinas jau nuteistas – karys pusei metų pasiųstas į koloniją. Dar du dezertyrai suimti, kitus dar medžioja.

Oficiali tyrimo versija – esą kariai pabėgo vengdami karo tarnybos. Apie Ukrainą, kaip ir galima tikėtis, nė žodžio. Tačiau apie tai prabilo pačių dezertyrų artimieji.

„Jis pasakojo, kad karius verčia važiuoti (į Donbasą) kaip savanorius“, – gazeta.ru pasakojo Rusijos teisėsaugos ieškomo Ivano Ševkunovo motina.

Panašią istoriją papasakojo ir neseniai suimto Pavlo Tynčenkos motina. Anot jos, 27-erių karys kariuomenėje ištarnavo septynerius metus, tačiau tokių sąlygų, kokias patyrė netoli Ukrainos sienos esančiame dalinyje, gyvenime nebuvo patyręs. Esą dalinyje buvo sudaromos nežmoniškos sąlygos, taip ruošiant „savanoriškai“ kelionei į Ukrainą.

Gazeta.ru skelbia ir P.Tynčenkos prašymo atleisti jį iš karo tarnybos tekstą. Ten karys atvirai teigia nenorintis kariauti prieš ukrainiečius.

„Aš nevykdžiau nusikalstamo įsakymo“, – teigia dezertyravimu kaltinamas karys.

„Aš nevykdžiau nusikalstamo įsakymo, nes nenorėjau laužyti savo duotos priesaikos ir nenorėjau dalyvauti kariniuose veiksmuose Ukrainos teritorijoje“, – kreipimesi į karo lauko teismą rašo P.Tynčenka.

Portalo skelbiama statistika liudija, kad dėl dezertyravimo teisiamų karių skaičius išaugo drastiškai. Oficialūs Maikopo dalinio skaičiai yra tokie: per pirmą šių metų pusmetį dėl savavališko pasišalinimo iš dalinio nuteisti 62 kariai, kai nuo 2010 iki 2014 metų – vos 35.

Kelis iš dalinio pabėgusius karius atstovaujanti advokatė Tatjana Černeckaja gazeta.ru atskleidė, kokie pinigai buvo siūlomi jos ginamiesiems.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Ukraina Rusija
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min