15min be reklamos
2022 09 25, 22:13

Rusijos kariuomenės mobilizavimui diabetas ir smegenų išeminė liga – ne kliūtis

63 metų Aleksandras Jermolajevas, sergantis antrojo tipo diabetu ir išemine smegenų liga, buvo mobilizuotas į kariuomenę Rusijos Volgogrado srityje. Apie tai rašo „Telegram“ kanalas „Baza“.
Reklama Rusijoje, skatinanti stoti į kariuomenę
Reklama Rusijoje, skatinanti stoti į kariuomenę / „Scanpix“/AP nuotr.

Atsargos papulkininkis jau praėjo medicininį patikrinimą ir išvyko į poligoną. Paskutinės A.Jermolajevo pareigos prieš išėjimą į pensiją buvo logistikos padalinio vado pavaduotojas, Cheminio ginklo naikinimo gamyklos direktoriaus pavaduotojas. Rusijos gynybos ministerija anksčiau žadėjo, kad papulkininkiai bus įdarbinami ne vyresni nei 55 metų, o pulkininkai – ne vyresni nei 60 metų.

„Bene seniausias šauktinis buvo rastas Krasnoslobodsko mieste netoli Volgogrado“, – pabrėžė „Baza“ kanalas.

Rugsėjo 22 dieną 6 valandą ryto Srednechtubos rajono vadovas įteikė A.Jermolajevui šaukimą. Vyras buvo nuvežtas į karinį dalinį, kur jam buvo atlikta medicininė apžiūra.

Karo gydytojai daugiau nei devynis vyrus pripažino netinkamais tarnybai ir išsiuntė juos namo. Tuo metu A.Jermolajevas su savo ligomis gali vykti į frontą, sakė gydytojas. Nors vyras serga antrojo tipo diabetu ir išemine smegenų liga.

Atsargos papulkininkis vaizdo žinutėje sakė, kad buvo išsiųstas į pietų karinės apygardos Prudbojaus poligoną Naujojo Rogačiko kaime. Ten buvo paskelbta, kad mobilizuoti vyrai pradės dviejų savaičių trukmės karinius mokymus. Po mokymų jie bus išvežti tolesniam darbui.

Šaukimą Aleksandrui įteikęs Srednechtubos rajono vadovas sakė, kad administracija tik „padeda karinės registracijos ir šaukimo tarnybai“. Pasak jo, kariuomenė pati sprendžia, kas turi būti pašauktas į kariuomenę.

Rusijos gynybos ministerija paskelbė paaiškinimą, pagal kurį papulkininkiams, jaunesniems nei 55 metų, ir pulkininkams, jaunesniems nei 60 metų, taikoma dalinė mobilizacija. Iki 65 metų amžiaus šaukiami tik aukščiausio rango kariškiai – generolai majorai, kontradmirolai ir pan.

Pažymėtina, kad tai ne pirmas pensinio amžiaus žmonių šaukimo į Rusijos kariuomenę atvejis. Maskvoje šaukimą į kariuomenę gavo 63 metų pulkininkas, Volgograde – 55 metų leitenantas, o Samaroje – 60 metų seržantas, sako žmogaus teisių organizacijos „Agora“ vadovas Pavelas Čikovas.

„Na, 49 metų eiliniai ir 51 metų leitenantai. Paaiškėjo, kad Rusijos gynybos ministerija teikia nepatikimą informaciją apie mobilizaciją“, – pabrėžia žmogaus teisių gynėjas.

Technologijos.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min