Dabar populiaru
Publikuota: 2015 balandžio 30d. 07:45

Rusijos karo veteranai draudžia Georgijaus juostelėmis puošti koldūnus ir sekso prekes

Georgijaus juosta
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Georgijaus juosta

„The Moscow Times“ rašo, kad perdėtas Georgijaus juostelių naudojimas Rusijoje jau tampa problema. Todėl Antrojo pasaulinio karo veteranų asociacija prašo vyriausybės apriboti tiek daug aistrų Europoje keliančios simbolikos vartojimą.

Artėjant Gegužės 9-ajai, kurią Rusija švenčia kaip pergalės Antrajame pasauliniame kare dieną, susirūpinta, kad juodai oranžinės spalvos Georgijaus juostelės kartais vartojamos nederamai. Jos pasitelkiamos net reklamuojant šunų antkaklius, koldūnus, šokoladą ar degtinę!

Uralo regiono Sverdlovsko miesto karo veteranai žada kreiptis į Rusijos Dūmą su prašymu reglamentuoti šios simbolikos naudojimo taisykles. Apie šį ketinimą pranešė Karo veteranų asociacijos pirmininkas Jurijus Sudakovas.

Veteranai siūlo skirti baudas tiems, kurie naudos Georgijaus juostelę pasipelnymo tikslais.

Veteranai siūlo skirti baudas tiems, kurie naudos Georgijaus juostelę pasipelnymo tikslais.

„Įstatymu turi būti nustatyta, kas gali šias juosteles gaminti ir kur jas galima demonstruoti“, – sako J.Sudakovas.

Georgijaus juosta – dvispalvis kaspinas, naudojamas su šv. Georgijaus ordinu, kryžiumi, medaliu.

Šv. Georgijaus (Jurgio) ordinas buvo įkurtas 1769 m. 1806 m. Rusijos kariuomenėje buvo įvestos Jurgio vėliavos, kuriomis apdovanodavo dalinius. Vėliavos viršūnėje būdavo Jurgio kryžius, o po antviršiu būdavo parišamas 4,44 cm pločio Georgijaus kaspinas juodomis ir oranžinėmis juostelėmis su kutais.

1943 m. Georgijaus juosta buvo naudota kaip Šlovės ordino ir medalio „Už pergalę prieš Vokietiją“ atributas.

Sovietų Sąjungoje juosta buvo įtraukta į apdovanojimų sistemą kaip Gvardijos juosta. 1943 m. Georgijaus juosta buvo naudota kaip Šlovės ordino ir medalio „Už pergalę prieš Vokietiją“ atributas.

Rusijos samdiniams užgrobus Krymą ir kartu su prorusiškais separatistais pradėjus karą Rytų Ukrainoje, Georgijaus juosta (kuria puošiasi Ukrainos okupantai) Europoje pradėta vertinti atsargiau. Daugeliui ji tapo Rusijos imperinių ambicijų simboliu.

Tuo tarpu hipertrofuotai meilę savo tėvynei demonstruojantiems rusams – tai nė motais. Jie pradėjo „kolorado spalvų“ juostelėmis puoštis visur ir visada. Neseniai nuskambėjo kurioziškas atvejis, kai Georgijaus juostos spalvomis buvo padabinta Sverdlovsko sekso reikmenų parduotuvė „Kazanova 69“. O parduotuvės prekių kainų kortelės pažymėtos dar ir Georgijaus ordinu.

Znak.com iliustr./Georgijaus ordinas Sverdlovsko sekso reikmenų parduotuvės vitrinoje
Znak.com iliustr./Georgijaus ordinas Sverdlovsko sekso reikmenų parduotuvės vitrinoje
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min