TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Šiame straipsnyje pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų, kurie pagal galiojančius LR įstatymus turi teisę naudotis tokio pobūdžio informacija. Jei jums nėra 18 metų, prašome spausti NE ir neatidaryti šio straipsnio. Jei jums jau yra 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad vaizdinė ir grafinė informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir saugoma nuo nepilnamečių.
Taip
Ne
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusijos menininko Piotro Pavlenskio protestas dėl Ukrainos pilotės kalinimo – nusipjovė ausį

N-18
Piotro Pavlenskio akcija Maskvoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Piotro Pavlenskio akcija Maskvoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Nuogas vyras su didžiuliu virtuviniu peiliu užsikaria ant mūro, juosiančio psichiatrijos ligoninę, ir nusipjauna dalį ausies. Po akimirkos jį visą kruviną nutempia policija. Tokiu būdu, rašo „Gazeta Wyborcza“, Rusijos menininkas Piotras Pavlenskis protestavo prieš psichiatrinių būdų naudojimą politiką. Ligoninėje, ant kurios mūrų visa tai įvyko, laikoma Ukrainos pilotė Nadia Savčenko.

„Peilis atskiria ausies kaušelį nuo kūno. Betoninis psichiatrijos skyriaus mūras atskiria normalią visuomenę nuo dvasinių ligonių. Grįžta psichiatrinių būdų naudojimas politikoje – policijos sistema bando susigrąžinti sau teisę nustatinėti ribą tarp sveikųjų ir ligonių“, – savo manifeste rašo P.Pavlenskis.

Viskas dėl Ukrainos pilotės

Ir tęsia: „Psichiatrinėmis diagnozėmis ginkluotas biurokratas su balta prijuoste atkerta nuo visuomenės tuos fragmentus, kurie trukdo jam įdiegti monolitinį vienintelės ir visiems privalomos normos diktatą.“ Menininkas pabrėžia – kartą amputuota dalis jau niekada negrįžta į buvusią vietą.

Savo protesto vietą – Maskvos psichiatrijos institutą – P.Pavlenskis pasirinko neatsitiktinai. Čia nuo spalio 13 dienos laikoma Ukrainos pilotė Nadia Savčenko, teroristų pagrobta Rytų Ukrainoje dar birželio vidury. Ji buvo atgabenta į Rusiją ir apkaltinta prisidėjusi nužudant du Rusijos televizijos žurnalistus, esą ji perdavė bataliono „Aidar“ kariams, kur buvo žurnalistai.

Iš areštinės pilotė atsidūrė psichiatrijos ligoninėje. Oficialiai skelbiama, kad jai bus atlikta psichiatrinė ekspertizė, bet N.Savčenko advokatas tikina, jog tenorima jai atlikti procedūras, kurių neįmanoma taikyti kalėjime. Todėl „stebėjimo tikslais“ jos kambaryje visą parą dega šviesa, o per atviras duris ją prižiūri apsaugininkai. Tokiu būdu moteriai neleidžiama miegoti. Ir tai yra vienas iš būdų, kurie buvo taikomi Sovietų Sąjungos laikais, kai psichiatrijos ligoninėse atsidurdavo daugybė režimui neįtikusių žmonių.

Šokiruoja ne pirmą kartą

„Atskyrimas“ nėra pirmasis P.Pavlenskio politinio pobūdžio performansas. Menininkas išgarsėjo, kai 2012 metais Sankt Peterburgo prie Kazanės soboro protestavo prieš „Pussy Riot“ grupės merginų suėmimą. Jis pasirodė raudonais siūlais užsiūta burna, taip norėdamas atkreipti dėmesį į žodžio laisvės apribojimus Rusijoje.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Piotro Pavlenskio akcija Maskvoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Piotro Pavlenskio akcija Maskvoje

Prieš metus, lapkričio 10-ąją, minit Rusijos Vidaus reikalų sistemos pareigūnų dieną, P.Pavlenskis visiškai nuogas atsisėdo Raudonojoje aikštėje ir prikalė savo sėklides prie grindinio. Tai buvo protestas prieš Vladimiro Putino režimą ir Rusijos visuomenės abejingumą. Po valandos akciją nutraukė policija, o menininkas sulaukė kaltinimų dėl chuliganizmo kurstant politinę, ideologinę, religinę, rasinę, nacionalistinę neapykantą. Tuo pačiu P.Pavlenskis atsidūrė įtakingiausių šiuolaikinių Rusijos menininkų sąrašo viršuje.

Taip pat šis menininkas bandė pasikarti šalia Lenino mauzoliejaus, protestuodamas prieš karinius Rusijos veiksmus Ukrainoje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min