Dabar populiaru
Publikuota: 2010 kovo 29d. 18:05

Rusijos milicija jau savaitgalį žinojo apie planuojamus teroro aktus?

Prie metro sustiprintos milicininkų pajėgos
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Prie metro sustiprintos milicininkų pajėgos

Rusijos žiniasklaida skelbia, kad pareigūnai dar savaitgalį gavo informacijos apie planuojamus teroro aktus, tačiau užkirsti tam kelio jiems nepavyko.

Naujienų agentūra „Regnum“ jau anksčiau skelbė, kad šeštadienį, kovo 27-ąją, Sokolnikų metro linijoje tarp stočių „Sokolniki“ ir „Lubianka“ buvo atliekama nuodugni patikra. Agentūra iš to darė išvadą, kad specialiosios tarnybos galbūt iš anksto žinojo apie rengiamus teroro išpuolius.

Tokius įtarimus dar labiau sustiprina nauji duomenys.

Naujienų portalas newsu.com, remdamasis „Rosbalt“ informacija, skelbia, kad pranešimai apie rengiamus teroro aktus buvo pasklidusi ir sekmadienį vakare. Pranešama, kad į miliciją 17.36 val. vietos laiku paskambino moteris ir pranešė, kad metro gali įvykti sprogimas, kurį rengia čečėnai.

Moteris pasakojo, kad „Konkovo“ metro sotyje ji išgirdo, kaip čečėnai kalba apie tai, kad Maskvos metro įvyks sprogimai. Tarp kalbėjusiųjų neva buvo ir moterų. Maskvietė nusprendė, kad sprogimai rengiami būtent „Konkovo“ stotyje ir pranešė apie tai milicijai. Pareigūnai su šunimis apžiūrėjo metro stotį, tačiau jokių sprogmenų nerado.

Milicijos atstovai patvirtino, kad „Konkovo“ stotyje buvo tikrinama informacija apie bombą, tačiau pasiūlė tokių duomenų nedramatizuoti. Jis teigė, kad duomenų apie galimai padėtus sprogmenis gaunama kasdien, ir sekmadienį buvo gauti bent penki pranešimai apie įvairiose miesto dalyse neva padėtus sprogmenis. Pareigūnai teigia visą šią informaciją patikrindavę.

Radijo stotis „Echo Moskvy“ praneša, kad sostinės gyventojai pirmadienį prisiminė įvairiose Rusijos sostinės vietose pastebėję itin daug milicininkų, – taip pat ir „Park kultury“ stotyje, kurioje įvyko sprogimas.

Per du sprogimus pirmadienį ryte Rusijos metropolitene žuvo 38 žmonės, apie 70 žmonių buvo sužeista.

Temos: 2 Maskva Rusija
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min