Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas Miunchene buvo išjuoktas ir nušvilptas

Miuncheno saugumo konferencija
„Scanpix“/AP nuotr. / Sergejus Lavrovas Miuncheno saugumo konferencijoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas prajuokino civilizuoto pasaulio politikus ir diplomatus pareiškęs, kad Krymo okupacija buvo tarptautinės teisės normų laikymosi pavyzdys. Kai Kremliaus atstovas tai pasakė per Miuncheno saugumo konferenciją, minia prapliupo juoktis ir švilpti. Apie tai rašo portalas bloombergview.com.

Per savo 45 minučių kalbą Miunchene, Rusijos užsienio reikalų ministras S.Lavrovas sugebėjo perrašyti Šaltojo karo istoriją, apkaltinti Vakarus kurstant karą Ukrainoje ir pasiskelbti Jungtinių Tautų Chartijos čempionu. Minia, kuri Vokietijoje stebėjo šitą keistą kalbą, tai juokėsi, tai švilpė. 

Matyt, S.Lavrovas suprato, kad Miunchene jam bus sunku. Saugumo konferencijos užkulisiuose diplomatas trynėsi nuo ryto ir puikiai žinojo, kad daugelio šalių atstovai nusiteikę prieš Rusiją, kuri užpuolė Ukrainą.

Tačiau tokia atmosfera nesutrukdė Kremliaus atstovui pasakyti įžūlią kalbą, kuri privertė raitytis iš juoko.

VIDEO: Lavrov in Munich, Germany. Audience is laughing after mentioning Crimean "referendum" 7.02.2015

„JAV bando dėl visko apkaltinti Rusiją, nors mes esame įsipareigoję siekti taikos. Norėtume matyti, kada iš karo bus pašalinti sunkieji ginklai“, – užuominomis kalbėjo S.Lavrovas.

Norėtume matyti, kada iš karo bus pašalinti sunkieji ginklai, – užuominomis kalbėjo S.Lavrovas.

Kremliaus diplomatas apkaltino JAV rengiant karines atakas prieš taikius ukrainiečius. S.Lavrovas nieko nekalbėjo apie Rusijos kariuomenės sunkiąją ginkluotę, kurią Maskva perdavė nusikaltėliams Donbase. Ekspertai nustatė, kad Kremlius separatistams perdavė 19 rūšių ginklų – nuo šaunamųjų iki raketinių sistemų.

Rusijos diplomatas apkaltino Ukrainos vyriausybę ir kariuomenę antisemitizmu, taip pat išnaudojant tautines mažumas it vergus.

Dar jis sušuko, kad JAV rengia derybas su Talibanu dėl Afganistano ateities, tai, girdi, kodėl amerikiečiai neremia derybų su prorusiškais teroristais.

„Aš nemanau, kad mūsų kolegos Ukrainoje turėtų tikėtis paramos tam, kad išspręstų savo problemas. Mes žinome, kaip tokia parama baigėsi M.Saakašviliui 2008 metais“, – tarsi grasindamas kalbėjo Kremliaus atstovas. Minia rusą nušvilpė.

Tačiau žmonės prapliupo juoktis, kai S.Lavrovas pareiškė, kad Krymo aneksija yra tarptautinės teisės normų laikymosi pavyzdys. 

„Tai, kas atsitiko Kryme, yra žmonių apsisprendimo teisė. Jūs turite perskaityti Jungtinių Tautų Chartiją. Ten parašyta, kad turi būti laikomasi teritorinio vientisumo ir suverenumo, – tarsi komikas tauškė svarbiausias Rusijos diplomatas. – Vokietija buvo suvienyta be referendumo ir mes šitą procesą labai rėmėme. Jūs nepamirškite, kad tai buvo Sovietų Sąjungos teritorija.“

Po šio pareiškimo S.Lavrovas prarado bet kokią Vokietijos publikos pagarbą. 

Portalas bloombergview.com situaciją apibūdino taip: po šios S.Lavrovo kalbos tapo aišku, kad dialogas tarp Vakarų ir Rusijos dėl Ukrainos yra visiškai absurdiška idėja.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min