Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2015 sausio 3d. 22:09

Rusijos Valstybės Dūma – cirko funkciją atliekantis Kremliaus padalinys

Rusijos Valstybės Dūma
„Scanpix“/„RIA Novosti“ nuotr. / Rusijos Valstybės Dūma
Rusijos parlamento – Valstybės Dūmos narių pasiūlymai dažnai tampa pajuokų objektais ne tik šioje šalyje, bet ir už jos ribų. Kai kurie rusai net juokauja, kad Dūma nėra tinkama vieta kurti jokiems įstatymams. Pastaraisiais mėnesiais Rusijos parlamente netrūko keistų įstatymų projektų. Valstybės Dūmos nariai siekė uždrausti aukštakulnius ir sportbačius bei vartoti užsienietiškos kilmės žodžius viešose kalbose, rašo naujienų svetainė themoscowtimes.com.

Rusijos liberalų demokratų partijos narys Jaroslavas Nilovas tvirtino, kad šalies įstatymų leidėjai beveik neužsiima realiu darbu – teisės aktų kūrimu.

Rusijos liberalų demokratų partijos narys Jaroslavas Nilovas tvirtino, kad šalies įstatymų leidėjai beveik neužsiima realiu darbu – teisės aktų kūrimu.

„Pagal šiandieninę sistemą Valstybės Dūmoje be valdančiosios partijos paramos negali priimti įstatymo. Nesvarbu, ar jis geras, ar blogas. Taigi, neturėdami ką veikti, deputatai siūlo įvairius keistus įstatymų projektus, kad būtų išlaikytas visuomenės ir žiniasklaidos susidomėjimas jais“, – įsitikinęs J.Nilovas.

Jis pridūrė, kad Dūmos narių įvaizdį gadina ne tik absurdiški įstatymai, bet ir nuolatinis įsivėlimas į skandalus bei tinginystė.

Valdančiosios „Vieningosios Rusijos“ partijos atstovas Jevgenijus Fiodorovas, kuris neseniai apkaltino paieškos sistemą „Google“ neva šnipinėjant Ukrainos naudai, taip pat neslėpė, jog V.Putinui lojali partija atlieka ne įstatymų kūrimo, bet tik balsavimo už juos funkciją.

„Rimti įstatymų projektai, net jeigu juos pasirašo įstatymų leidėjai, nėra parengti Valstybės Dūmoje“, – naujienų svetainei lenta.ru tvirtino J.Fiodorovas.

„Valstybės Dūma tik pritaria projektams, kurie į ją atkeliauja iš kitų vietų“, – sakė „Vieningajai Rusijai“ priklausantis politikas.

„Pačių įstatymų leidėjų pasiūlymai yra kas kita. Tai šou. Nesakyčiau, kad šie pasiūlymai griauna pasitikėjimą mūsų Dūma. Teatras juk nediskredituotas, jeigu vietoje carų rodo juokdarius. Tai tam tikros rūšies teatras, tokia ta Dūma“, – mano J.Fiodorovas.

Kitos parlamentinės partijos „Teisingoji Rusija“ atstovas Olegas Nilovas teigė, kad kai kurie pasiūlymai neatitinka normaliems įstatymų projektams keliamų normų, tačiau yra būtini, kad būtų gautas dėmesys.

Partijos „Teisingoji Rusija“ atstovas Olegas Nilovas teigė, kad kai kurie pasiūlymai neatitinka normaliems įstatymų projektams keliamų normų, tačiau yra būtini dėl žiniasklaidos dėmesio.

„Kvaili įstatymų pasiūlymai nėra išimtinai Rusijos problema“, – pridūrė O.Nilovas.

Homofobiškais pareiškimais ir aiškinimu apie „tradicinių vertybių“ atkūrimo būtinybę pagarsėjęs Sankt Peterburgo miesto tarybos narys Vitalijus Milonovas lenta.ru teigė, kad dėmesį prikaustantys pasiūlymai yra „moralinio ledkalnio viršūnė“.

„Manau, kad šviesūs, bet nenaudingi pasiūlymai atsiranda kaip vertybių sistemos krizės išdava“, – aiškino V.Milonovas.

Valstybės Dūmos narys, Rusijos komunistų partijos frakcijai, kuri neseniai pasiūlė įstatymo projektą, pagal kurį būtų draudžiamas cigarečių pardavimas 40 metų nesulaukusioms moterims, priklausantis Vadimas Solovjovas teigė, jog keisti pasiūlymai jų autoriams atneša balsus per rinkimus.

„Žmogus, perskaitęs apie aukštakulnių draudimą ar Kremliaus perdažymą, juokiasi, gauna gerų emocijų. O balsavimo apylinkėje žmogus pamato tai pasiūliusio žmogaus pavardę, asociacijos sukelia malonius jausmus“, – pragmatišką požiūrį dėstė V.Solovjovas.

„Kažkada įstatymų leidėjai iš tiesų kūrė įstatymų projektus, vykdė parlamentinius tyrimus, taip pat nuo prezidento nepriklausomus balsavimus renkant premjerą ir panašiai“, – tikino Komunistų partijos frakcijai priklausantis parlamentaras, turėdamas galvoje pirmojo Rusijos prezidento Boriso Jelcino erą.

„Dabar,Dūma tapo klounų šou ir penktu ratu valdžioje“, – kritiškai apie Rusijos parlamentą atsiliepė V.Solovjovas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

47:36
01:21:02

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min